olimpiai kvalifikáció;aranyérmek;úszó ob;Kapás Boglárka;Milák Kristóf;

Milák Kristóf és Kapás Boglárka is aranyéremmel zárt az úszó ob-n

Olimpiai bajnokunk öt győzelemmel tért vissza, olimpiai bronzérmes és világbajnok úszónőnknek pedig ez volt az utolsó országos bajnoksága.

Pénteken zárult a úszó országos bajnokság a Duna Arénában. A világ idei harmadik legjobb idejével nyert pénteken Milák Kristóf 100 méter pillangón. A szám olimpiai ezüstérmese 50.99 másodperccel csapott célba. A Honvéd 24 éves klasszisa egy év szünet után versenyzett újra, ezt megelőzően legutóbb tavaly a Kaposváron rendezett ob-n indult. Ezúttal hat számot vállalt, 50, 100 és 200 méter gyorson, valamint 100 és 200 méter pillangón nyert, csak 50 méter pillangón lett második Szabó Szebasztián mögött. Milák edzője, Virth Balázs szerint tanítványa előrébb tart, mint azt gondolta volna.

Győzelemmel fejezte be pályafutása utolsó országos bajnokságát az úszó Kapás Boglárka, aki  800 méter gyorson diadalmaskodott. A harmincéves sportoló szerdán 200 méter pillangón olimpiai szintes idővel nyert, így az ötödik ötkarikás játékára készülhet. Az év végi rövidpályás világbajnokságot követően befejezi pályafutását, amelynek csúcspontjaként a 2016-os riói olimpián 800 méter gyorson bronzérmes, a 2019-es világbajnokságon, Kvangdzsuban pedig 200 méter pillangón aranyérmes volt.

Kapás Boglárka férje, Telegdy Ádám egyéni csúccsal nyert 200 méter háton. A 28 éves versenyző 1:55.57 perccel csapott célba, ezzel a 2021-es tokiói olimpián úszott 1:56.15-ös teljesítményén javított jókorát. Ennek köszönhetően a japán fővárosban ötödik Telegdy a hazai rangsorban megelőzte Kovács Benedeket, így ebben a számban jelenleg a világbajnok Kós Hubert mellett ő tekinthető olimpiai indulónak.

Olimpiai szintes időt úszott még 200 méter háton a 29 éves Burián Katalin, aki 2:10.19 perccel ért célba, ezzel teljesítette a 2:10.39-es ötkarikás kritériumot. Jelenleg mégsem tekinthető olimpiai indulónak, ugyanis ebben a számban a most első Szabó-Feltóthy Eszter és második Molnár Dóra is megelőzi őt a hazai rangsorban.