Iszmail Haníje Hamász-vezető hivatala beleegyezett a tűzszünetbe, s erről Katar miniszterelnökét és az egyiptomi hírszerzés vezetőjét is tájékoztatták. A palesztin szervezet közlése szerint garanciákat kaptak arra, hogy a tűzszüneti megállapodás után Izrael nem újítja fel a Gázai övezetben folytatott hadműveleteket.
Az Al Arabiya tv úgy tudja, egy háromlépcsős javaslatról van szó. Az első szakasz 40 napos tűzszünettel kezdődik, ez idő alatt 20-33 túszt engedne el a Hamász. A megállapodás a palesztin foglyok szabadon bocsátását is magában foglalja, amit a CNN szerint „a tartós nyugalom helyreállítása” követne. A Hamász ekkor a fogságában maradt túszokat, illetve izraeli katonákat, valamint az időközben életüket vesztett túszok holttestét palesztin foglyokra cserélnék.
Izrael közölte, nem egyezik bele Egyiptom „felvizezett” javaslatába, mert számára elfogadhatatlan kitételeket tartalmaz. Így kérdés, mikor lesz tűzszünet. A Reutersnek egy izraeli tisztviselő azt mondta, ez egy csel arra nézve, hogy Izrael az alku elutasítójának szerepében tűnjön fel. A tisztviselő név nélkül nyilatkozott, szemben Itamar Ben-Gvir nemzetbiztonsági miniszterrel, aki ugyancsak egy trükkről beszélt. „Erre csak egyetlen válasz adható: kiadni az azonnali parancsot Rafah bevéltelére, fokozni a katonai nyomást és folytatni a Hamász felmorzsolását a teljes győzelemig” - fogalmazott.
A rafahi sátortáborban hatalmas örömmel fogadták a tűzszünetről szóló hírt. Az AFP beszámolója szerint szintén örömünnep tört ki Gáza utcáin: az emberek örömkönnyeket hullajtanak, miközben a levegőbe lőnek és az „Allah Akbar” kifejezést kiáltozzák.