Ha Jordan Bardellát valóban kormányfővé választják, akkor példátlan karriert mondhat magáénak a jobboldali populista párt politikusa, hiszen mindössze 28 éves. Már a hivatalban lévő Gabriel Attal is az ország történelmének legfiatalabb kormányfője, de Bardella hét évet még „rá is verne”. A RN elnöke Neuf Trois-ból származik, amely Franciaország legszegényebb megyéje. Sehol máshol nincs annyi bevándorló hátterű ember, mint itt. Olasz származású édesanyja az 1960-as években érkezett Franciaországba. Édesapja pedig algériai-olasz gyökerekkel rendelkezik. Bardella számára előnyt is jelent bevándorló háttere, mivel hitelesnek tartják, ha erről a témáról beszél. A külvárosi fiatalok zavargásakor elmondta: – Ez annál is inkább frusztráló, mert vannak olyanok, mint én, akik szintén a negyedekből származnak, de sikerült teljesen integrálódniuk a társadalomba. Bardella beszédeiben gyakran említi édesanyját, aki óvodai kisegítőként dolgozott. Szegénysorban éltek – állítja.
Bardella ezekben a beszédeiben egy sor fontos tényt nem említ. Például hogy apja egy középvállalat vezetője volt, úgyhogy olyan mélyszegénységről nem lehetett szó. A média beszámolói szerint a fiatal Jordan vele töltötte a hétvégéket, 18. születésnapján vele repült nyaralni Miamiba, és tőle kapta első autóját, egy Smartot. Bardella azt sem említi, hogy nem egy állami líceumba járt a nélkülöző bevándorló fiatalokkal egyetemben, hanem fizetős, katolikus iskolába, s itt is érettségizett. Ezeket a részleteket nyilvánvalóan szándékosan „felejti el” megemlíteni. Nem illenek bele abba az imázsba, amelyet magáról fest, s ami a sikerhez vezethet.
Azt, hogy Bardella végül miért csatlakozott a szélsőjobboldali Nemzeti Tömörülés elődjéhez, a Nemzeti Fronthoz, néhány iskolatársa sem érti. A Le Monde című lapban egykori társai olyan fiatalemberként írták le, aki jól érezte magát a multikulturális iskolai osztályban. Bardella szabadidejében még franciát is tanított a bevándorlóknak. De aztán a rasszista és antiszemita múltú párt felé fordult. 17 évesen lett párttag, és nem sokkal később már Marine Le Pen mellett kezdte meg sztárkarrierjét. Valószínűleg az is segített, hogy gyorsan került személyes kapcsolatba Le Pen közeli bizalmasaival. A pletykalapok arról számoltak be, hogy a pártvezető unokahúgával, Nolwenn-nel randevúzott, Bardella pedig Le Pen politikai mentoráltja lett. Le Pen felismerte, hogy Bardella milyen értékes számára bevándorló háttere miatt.
2017-ben, mindössze 22 évesen Bardella a három párt szóvivőjének egyike lett. Le Pen 2019-ben őt nevezte ki az európai parlamenti választásokon induló csúcsjelöltjének. Bardella még ekkor csekély előnnyel verte Emmanuel Macron elnök liberális pártjának listáját. 2022-ben aztán Bardella a RN pártelnöke lett. Rendpárti politikusként lépett fel. Az idei EP-választások előtti kampánygyűlésein "az állami szuverenitás visszaadását” követelte „Franciaország minden négyzetmétere felett". A bevándorlás és az EU „Franciaország lelkét” fenyegeti, és akár az EU környezetvédelmi csomagjáról, a Green Dealről, akár a bevándorlási paktumról van szó, a brüsszeli döntések az ország feletti állami ellenőrzés egy formáját jelentik; az ország „kihalás” szélén áll, a francia identitás és szuverenitás forog kockán, vélekedett. – Még nem szűntünk meg franciák lenni! – hangoztatta egy ízben. Erősen kérdéses, Bardella alkalmas lesz-e a kormányfői tisztségre. Más populista szólamokat hangoztatni és más felelősséget vállalni az ország sorsáért.