Románia;Ukrajna;futball-Eb 2024;

Fél órányi betlizés után Románia hatalmas gólokkal játszotta le Ukrajnát a pályáról

Az első félidőben az ukránok hiába alakítottak ki mezőnyfölényt, majd mégis a románok szereztek vezetést egy gyönyörű távoli bombával. Végül az ukránok hajrája ellenére 3-0-ra győztek a németországi futball-Eb E csoportjának első mérkőzésén.

Jelentős fölényben kezdte a játékot Ujkrajna Románia ellenében a németországi futball Európa-bajnokság negyedik napján a müncheni Allianz Arénában. Az első félóra jelentős részében több támadást vezetett az ukrán csapat, azonban eredménytelenül. Fordulatot a 29 perc hozott, amikor az ukrán kapus, Lunyin rosszul passzolt egy hazaadást követően, s a romás Stanciu óriási, szépségdíjas bombagólt lőtt 19 méterről. Később már hiába támadtak az ukránok, meddő fölényük nem hozott egyenlítést.

A második félidőben, az 53. percben csaknem hasonlóan gyönyörű találattal már 2-0-ra módosította a mérkőzés állását a román Razvan Marin 23 méterről. Rá négy percre pedig már Denis Dragus egy akció után közelről a kapu közepébe lőve beállította 3-0-ás végeredményt, amely az utolsó fél órában már Ukrajna erőteljes hajrája, helyzetei ellenére – a román kapus többször, egyszer pedig a kapufa akadályozta meg a gólt – nem változott.

Európa-bajnokság, 1, forduló, E csoport:

Románia-Ukrajna 3-0 (1-0)

München, v.: Nyberg (svéd) gólszerző: Stanciu (29.), R. Marin (53.), Dragus (57.); sárga lap: R. Marin (79.), illetve Konoplja (68.)

Románia: Nita - Ratiu, Dragusin, Burca, Bancu - M. Marin (Rus, 75.), - Man (Hagi, 62.), R. Marin, Stanciu (Racovitan, 87.), Coman (Mihaila, 62.) - Dragus (Puscas, 75.)

Ukrajna: Lunyin - Konoplja (Timcsik, 72.), Zabarnyij, Matvijenko, Zincsenko - Sztyepanyenko (Brazsko, 62.), Saparenko (Jaremcsuk, 62.) - Cihankov (Jarmolenko, 62.), Szudakov (Malinovszkij, 83.), Mudrik - Dovbik

I. félidő:

29. perc: A román letámadás nagy nyomást helyezett a hátul passzolgató ukrán védelemre, ennek hatására Lunyin kapus eladta a labdát, Man középre tálalt, Stanciu pedig 19 méterről, jobbal a jobb felső sarokba tekert (1-0).

II. félidő:

53. perc: Ukrán szerelési kísérlet közben Razvan Marin elé pattant a labda, aki 23 méterről, kissé jobbról laposan a hosszú alsó sarokba lőtt Lunyin keze alatt (2-0).

57. perc: Kisszöglet után Man cselezte be magát az urán tizenhatoson belülre, majd passzolt a lábak alatt Dragushoz, aki közelről a hálóba gurított (3-0).