Komjáthi Imre és Kunhalmi Ágnes jól végzik a munkájukat, csak tartalmi változás kell - jelentette ki a Telexnek adott interjújában a Magyar Szocialista Párt (MSZP) országgyűlési képviselője.
Molnár Zsolt szerint nem merült fel bennük a választási eredményeket látva a lemondás, mivel ősszel jön a tisztújítás, s akkor kell vállalni a felelősséget. A tartalmi változást abban jelölte meg, hogy egy patriótább és egy erősebb szociális államot képviselő baloldalt kellene létrehozni, emellett a választónak igényük van arra, hogy ezen pártok tisztázzák viszonyukat a nemzettel, Trianonnal, a 2004-es kettős állampolgársági népszavazással, egyházakkal és hasonló ügyekkel.
Molnár Zsolt: Nem szabad kettéosztani a nemzetet és nem szabad ítélkezni, hogy ki jó magyar és ki nemA pártigazgató reménytelen küzdelemnek nevezte a mostani kampányt, mivel túl széttagolt volt az ellenzék, későn kötötték meg a szükséges megállapodásokat, miközben jött a Tisza Párt. Megjegyezte, leginkább a Demokratikus Koalíción (DK) múlt, hogy ilyen sokáig csúszott a megegyezés a közös listákról, az MSZP már egy éve kezdeményezte ezeket. A DK nagyobb fogadókészsége és Magyar Péter berobbanása pedig időben egybeesett, szerinte volt is ezek között összefüggés, bár ezt nem mondták ki a tárgyalásokon. Egyebekben kitért arra is, hogy más pártok esetében sem tartja értelmesnek a lemondást, a DK-t pedig „elképzelhetetlennek” tartja Gyurcsány Ferenc nélkül.
Gyurcsány Ferenc hamarosan választ ad arra a kérdésre, hogy lemond-e Gyurcsány Ferenc: FolytatjukÚgy látja, a korábbi miniszterelnök nem gátja személyében a kormányváltásnak. Példaként hozta fel, hogy sok olyan jelölt is nyert, akit a Fidesz százmilliókból akart összegyurcsányozni. Molnár Zsolt úgy véli, hogy nem belülről, hanem kívülről kell miniszterelnök-jelöltet keresni 2026-ra. Ezt szerinte a DK-nak kellene megtalálnia 2025 őszére-telére. Egyebekben elképzelhetetlennek tartja a DK és az MSZP összeolvadását. Magyar Péterről szólva elmondta, amennyiben a következő két évben kiegyenlítődik a baloldal és a Tisza támogatottsága, akkor Magyar Péternek kompromisszumkészséget kell mutatnia, ha pedig erre ő nem hajlandó, akkor úgy viselkedik, mint a Fidesz.
Eljött Magyar Péter országa, de ki akar második lenni ott, ahol a nyertes mindent visz?