;

Karácsony Gergely;Fővárosi Közgyűlés;TISZA Párt;

- Karácsony Gergely nem tart attól, hogy működésképtelen lesz az új fővárosi közgyűlés

Mindezt azzal magyarázta, hogy túl nagy a tét. 

Az elmúlt öt évben pénzügyi, jogi, titkosszolgálati, és médiaeszközökkel is folyamatosan próbálták ellehetetleníteni a főváros működését - jelentette ki Budapest újonnan megválasztott főpolgármestere a Klubrádió Megbeszéljük című műsorában.

Karácsony Gergely azt mondta, szeptember harmincadikáig tart a jelenlegi közgyűlés mandátuma, addig „sokat lehet beszélgetni, meg lehet találni a módját annak, hogy a közgyűlés nem fideszes szereplőivel együtt tudjanak működni”. Azt jelezte, nem tartja indokoltnak a működésképtelenséggel kapcsolatos „riogatásokat”, mivel túl nagy a tét.

A Tisza Pártról szólva elmondta, nem ismeri annak képviselőit, mivel egy nagyon új formációról van szó, de úgy véli, senki sem szeretne szembemenni a város fejlődésével. Példaként megemlítette, hogy a párt frakciójában ül egy, a mozgáskorlátozottak ügyében nagyon elkötelezett képviselő, akit ugyan személyesen nem ismer, de azt elképzelhetőnek tartja, hogy ő „vigye” az akadálymentesítés ügyét. 

Arra a kérdésre, hogy a kormány feloszlathatja-e a közgyűlést, ha például nem tudják elfogadni a költségvetést, a főpolgármester úgy válaszolt: mivel nem jogállamban élünk, a kormánynak ahhoz van joga, „amihez csinál jogot magának”, éppen ezért ezzel nem akar foglalkozni. 

Valódi büntetés-e a kényszergyógykezelés, vagy csak a leleményes bűnelkövetők kibúvója? Valóban megúszhatják-e azok, akiket beutalnak az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetbe (IMEI)? A nagyközönség addig képes követni a történetüket, míg esetleg megszületik a kényszer-gyógykezelésükről szóló ítélet. De mi történik velük miután rájuk zárul az IMEI ajtaja? Erről beszélgettünk Bacsák Dániel szociológus, kriminológussal.