;

úszás;200 méter pillangó;Milák Kristóf;párizsi olimpia 2024;

- Milák Kristóf ezüstérmes 200 méter pillangón!

A világcsúcstartónak nem sikerült megvédenie a címét.

Hiába vezetett szinte végig, nem sikerült megvédenie a Tokióban szerzett olimpiai bajnoki címét Milák Kristófnak. A számot a francia Leon Marchand nyerte új olimpiai csúccsal, 1:51.21-gyel, a Budapesti Honvéd úszója, a szám világcsúcstartója 1:5 1.75-tel csapott célba másodikként a szerda esti döntőben. A bronzérem a kanadai Ilya Kharuné lett, ő 1:52.80-nal lett a harmadik.

A magyar úszóklasszis szinte végig vezetett, az utolsó 25 méteren, a hajrában veszítette el a versenyt Leon Marchand ellen. 50 méternél 24.32-vel, 100 méternél 52.86-tal, az utolsó hosszra pedig 1:21.52-vel fordult elsőként. Az elődöntőből a legjobb idővel, 1:52.72-vel jutott a döntőbe. Senki más nem úszott 1:53.00-n belül az elődöntőben, Leon Marchand 1:53.50-nel a háta mögött léphetett rajtkőre a fináléban.

Milák Kristóf a szám eddigi olimpiai és jelenlegi világcsúcstartója is, az előbbit (1:51.25) Tokióban 2021. július 28-án , az utóbbit (1:50.34) Budapesten 2022. június 21-én úszta.

Mindkettőjüknél kimutatták a férfiakra jellemző X- és Y-kromoszómát.