;

úszás;1500 méter gyors;Betlehem Dávid;párizsi olimpia 2024;

- Negyedik lett Betlehem Dávid 1500 méter gyorson

Csaknem öt másodpercet faragott az országos csúcsból. A számot világcsúccsal a mellette a hetes pályán úszó amerikai Bobby Finke nyerte meg.

Negyedik lett Betlehem Dávid a párizsi olimpián férfi gyorsúszás 1500 méteres számában.

A világbajnoki ezüstérmes, Európa-bajnoki ezüst- és bronzérmes magyar úszó 14:40.91 alatt teljesített a távot, az aranyérmet imponáló fölénnyel az az amerikai Bobby Finke szerzett, aki az első hossz után is vezetett, végül 14:30.67-tel csapott elsőként a célba. Eredménye új világcsúcs 1500 méteres gyorsúszásban. Második az olasz Gregorio Paltrinieri lett (14:34.55), a bronzérmet pedig az ír Daniel Wiffen szerezte meg (14:39.63).

Betlehem Dávid ideje, a 14:40.91 új országos csúcs, csaknem öt másodperccel jobb az előzőnél (14:45.59), amelyet egy napja állított fel ő maga.

Újabb olimpiai pontszerzője van Magyarországnak.