;

kajak-kenu;férfiak;párizsi olimpia 2024;

- Varga Ádám ezüst-, Kopasz Bálint bronzérmes férfi kajak egyesben 1000 méteren!

Szép volt!

A rajtot a magyar közül a címvédő Kopasz Bálint kapta el jobban, ő 250 méternél és 500 méternél is harmadik volt 48.93-mal, illetve, 1:39.86-tal. 750 méternél Kopasz Bálint 2:31.95-tel már második volt, de jött fel az eddig negyedik Varga Ádám is, aki végül a cseh Josef Dostal (3:24.07) mögött ért célba a második (3:24.76), a fáradó Kopasz Bálint pedig a harmadik (3:25.68) helyen.

Harmadszor fordul elő a mostani olimpián, hogy két magyar dobogósa van egy számnak. Előzőleg ezt nyíltvízi úszásban Rasovszky Kristóf és Betlehem Dávid, illetve női kajakban a Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra és a Pupp Noémi, Fojt Sára páros hozta össze.

Varga Ádám és Kopasz Bálint a magyar küldöttség 17. és 18. érmét szerezte a párizsi olimpián. Kajak-kenuban összesen 7 érmet, 4 ezüstöt és három bronzot nyertek a magyarok, a legtöbbet az összes induló küldöttség tagjai közül. A második Németország 4 éremmel, 2 arannyal, 1 ezüsttel és 1 bronzzal. Ez akkor is szépen csillog, ha 1988 óta először történik meg, hogy a magyarok kajak-kenuban aranyérem nélkül zárnak egy olimpiát.