;

asztalitenisz;Paralimpia;Pálos Péter;

- Pálos Péter paralimpiai bronzérmes asztaliteniszben

Ezzel megszerezte az idei magyar paralimpiai küldöttség ötödik érmét.

Bronzérmet szerzett az MS11-es kategóriában a párizsi paralimpián az asztaliteniszező Pálos Péter.

A Városi SE Dunakeszi sportolója, aki a múlt héten ünnepelte a 39. születésnapját, már azzal biztosította dobogós helyezését, hogy megnyerte szerdai negyeddöntőjét, mivel ebben a sportágban nem rendeznek bronzmérkőzéseket. A csütörtöki elődöntőben a 17 éves tajvani Csen Po-jen volt a magyar parasportoló ellenfele, akitől 3:0-ra kapott ki.

Az enyhe értelmi fogyatékossággal született Pálos Londonban és Tokióban arany-, Rio de Janeiróban bronzérmet szerzett. Pálos Péter a párizsi magyar küldöttség ötödik érmét szerezte, két arany és egy ezüst után a második bronzot.

Kiderült, a háromszoros olimpiai bajnok kardvívó a párizsi olimpián is nehézségekkel küzdött, amelyeket kezelni kellett.