Málaga nem kér a fürdőruhás turistákból az utcákon, üzletekben, éttermekben. Az andalúz város rendeletben kívánja szabályozni, hogy milyen öltözékben lehet közlekedni a strandokon kívül.
A járókelőket hatalmas angol és spanyol nyelvű plakátokon tájékoztatják arról, milyen ruha viselhető nyilvános helyeken. A kiírásban ezen kívül azt is kérik a városba érkező vendégektől, hogy ne szemeteljenek, segítsenek megóvni a település történelmi értékeit és éjszaka ne zavarják hangoskodással a többiek pihenését.
Egy körkérdésből az derült ki, hogy a helyieket leginkább az zavarja, ha leégett bőrű emberek, illetve ittas egyének járnak-kelnek egy szál fürdőnadrágban vagy bikiniben az utcán.
A helyi El Confidencial című lap szerint csekély az esély arra, hogy sikerül megnevelni a turistákat. "Évtizedeken keresztül hoztuk ide a részeg turistákat, azért, hogy itt költsék el a pénzüket. Alacsony árakkal, kedvezményekkel csábítottuk ide a kevesebb pénzzel rendelkezőket, az egyik kocsmából nyílik a másik, most pedig egyik napról a másikra azt várjuk el tőlük, hogy úgy viselkedjenek, mint az előkelő arisztokrata vendégek. Sok sikert!"
Málaga azért tartozik a népszerű úticélok közé, mert rendelkezik nemzetközi repülőtérrel, ezért közvetlenül elérhető más országokból és közel fekszik más népszerű andalúz városokhoz, mint például Granada, Cádiz és Sevilla. A fapados légitársaságok folyamatosan szállítják ide kedvezményes áron a vendégeket Európa különböző országaiból.
Bár a turistákat nem kedvelik a málagai lakosok, közel harminc százalékuk az idegenforgalomól él.
Más városokban is szerveztek tiltakozásokat a viselkedési normákat megszegő külföldi vendégekkel szemben. Barcelonában például vízipisztolyokkal támadtak a városban éjszaka hangoskodó ittas külföldiekre, Palma de Mallorcán 50 ezren vettek részt azon a tiltakozó megmozduláson, melyen a turistákra érvényes szabályok szigorítását követelték.