„Két héttel azután, hogy Molnár Csaba, a DK EP-képviselője feljelentette Orbánékat az Európai Unió csalásellenes hivatalánál, a hivatal vizsgálatot indított Lázár és Orbán kastélymutyijának ügyében” – közölte a Demokratikus Koalíció.
A párt leszögezte, továbbra is minden eszközzel harcol a korrupció ellen. „Nem engedhetjük meg, hogy Orbán az uniós pénzből felújított magyar kastélyokat ingyen osztogassa a hozzá hű kádereknek, hogy még költeniük se kelljen rá a lopott pénzből. Ellopják a pénzünket, a műemlékeinket, az életünket, a becsületes magyar embereknek meg semmi sem marad. Mi, DK-sok, azért dolgozunk az Európai Parlamentben, hogy az uniós pénzek odakerüljenek, ahová valók. Nem fogjuk szó nélkül hagyni a korrupciót, mi az országért, az emberekért dolgozunk” – hangsúlyozta a DK.
Az Építési és Közlekedési Minisztérium honlapján augusztus végén jelent meg az a közlemény, amelyben szerepelt a Magyarországon a tárca által privatizálandónak ítélt kastélyok listája is. Az érdeklődők tízmillió forintos ügyintézési díjért vehetnék meg egy-egy kastély kapcsolódó dokumentációját. Ez az összeg akkor is a tárcánál maradna, ha az ügyletből végül semmi nem lesz.
A kastélyok magánkézbe adására egyébként az a törvény ad lehetőséget, amelyet Novák Katalin volt köztársasági elnök 2023 vége felé visszadobott, és ahelyett, hogy aláírta volna, elküldte az alkotmánybíróságnak, amely a jogszabály egyes részeit 2024 januárjában alaptörvény-ellenesnek is nyilvánította. A módosított törvényt – amelytől az Orbán-kormány azt reméli, hogy külső források bevonásával újulhat meg a kulturális és építészeti örökség – végül 2024 júniusában fogadta el a parlament.
Itt a lista a kastélyokról, amelyeket Lázár János magánkézbe adna, tízmillióba kerül megnézni a papírjaikatTízmilliós ügyintézési díjat akar szedni Lázár János tárcája minden kastélyszerzési kérelem után