interjú;Egyesült Államok;Joe Biden;Donald Trump;amerikai elnökválasztás;Fox News;illegális migráció;Kamala Harris;

Kamala Harris

- Kockázatos interjút vállalt Kamala Harris, azt állítja, az elnöksége nem Joe Bidenének a folytatása lenne

Az amerikai elnökválasztás célegyenesében a demokrata elnökjelölt szeptemberi lendülete elfogyni látszik. A közvélemény-kutatások szerint hét billegő szövetségi államból ötben egy százalékon belüli a különbség Kamala Harris és a republikánus Donald Trump között, Arizonában és Georgiában már Donald Trump felé hajlik, igaz csupán 1 és 1,5 közötti százalékkal.

Kamala Harris a kiélezett verseny ismeretében elfogadta a republikánusukhoz közeli Fox Newsnak a meghívását egy alig harminc perces interjúra. Bret Baier műsorvezető rögtön a beszélgetés kezdetén az illegális migráció témáját szegezte neki.

Az Egyesült Államokban idén három fiatal nő vesztette életét olyan illegális bevándorlók által elkövetett bűncselekményekben, akiket Biden-kormányzat első éveiben a határátlépésüket követő előállítás után engedtek szabadon a „catch and release” politika értelmében. Ez a gyakorlat a menedékkérelmük elbírálására kitűzött tárgyalás időpontjáig ideiglenes tartózkodási engedélyt nyújt az illegális határátlépőknek.

A hatás fokozása kedvéért a műsor szerkesztői az egyik áldozat édesanyjáról készült felvételt is bejátszottak, amelyen a Biden-adminisztráció politikáját hibáztatja lánya haláláért. A riporter ezután feltette a kérdést, hogy Kamala Harris bocsánatot kér-e az áldozatok családjától. A demokrata elnökjelölt együttérzéséről biztosította az áldozatok hozzátartozóit, de a bocsánatkérésig nem jutott el.

Azt elismerte, a jelenlegi bevándorlási rendszer nem alkalmas migrációs nyomás kezelésére, 

de szerinte Donald Trump a felelős a rendszer működésképtelenségéért. Ha a volt elnök biztatására a republikánus képviselők tavaly nem blokkolják a kétpárti új bevándorlási törvényjavaslatot, akkor már kilenc hónapja több határőr szolgálna a határon és több erőforrás jutna azoknak, akik éjt nappallá téve dolgoznak a rendszer összefoltozásán, hogy újabb tragédiák ne történhessenek – fogalmazott. Baeir emlékeztette arra is, hogy a határőrök szakszervezete Donald Trumpot támogatja az idei elnökválasztáson.

A riporter Kamala Harris a szemére vetett olyan évekkel ezelőtti nyilatkozatokat is, mint az elítélteknek nyújtott adófizetői forrásokból fedezett nemátalakító műtétek támogatása, illetve a jelölttársa, Tim Walz által Minnesotában törvénybe iktatott progresszív transzjogok politikája. A válasz mindkétszer ugyanaz a rövid mindat volt: – Be fogom tartani a törvényeket.

Kamala Harris a múlt héten az ABC The View című műsorában még egy példát sem tudott mondani arra, mit csinált volna másként Joe Biden helyében az elmúlt négy év alatt, amikor ő maga alelnökként dolgozott. Ezúttal már úgy fogalmazott, hogy az elnöksége nem a Biden-elnökség folytatása lenne.  Az elnök mentális képességét firtató kérdésre úgy válaszolt, szerinte Joe Biden józan ítélőképesség birtokában van, amikor nagyon fontos döntéseket hoz az amerikai nép nevében.

Az Axios által egy hete közölt felmérés szerint már csak a válaszadók 13 százaléka minősül bizonytalan szavazónak. Ők és a Donald Trumpot elutasító republikánus szavazók lehetnek a Harris-kampány célpontjai, akik miatt számára olykor ellenséges közegben is megmérette magát.

A helyi sajtó szerint ha sikerülne megvennie a TVN-t, a Kaczyński-féle PiS párt szócsövévé tenné.