Úgy érezzük magunkat, hogy először azt mondják a versenypályán, hogy el kell indulni 3600 méteren, majd szólnak, hogy lesz egy gát, aztán lesz tizenkettő, utána még vizes akadály is– mondta a Portfolio Budapest Economic Forum című konferenciáján Vida József, a Mészáros Lőrinchez tartozó Opus Global Nyrt. igazgatóságának az elnöke.
Az adott panel témája arról szólt – derül ki a Telex összefoglalójából – hogyan tudnak a legnagyobb magyar cégek alkalmazkodni a mostani gazdasági helyzethez.
Vida József ismertetése szerint az Opus Global jó ütemben haladt a válság alatt, és ugyan az építőipar most lelassult, az élelmiszeripar átveszi a szerepét. Kitért arra is, hogy megpróbálnak külföldre pénzt vinni, s „nem biztos, hogy Európa fele kell figyelnünk, körül kell néznünk”. Megjegyezte azt is, hogy el kellene térni attól a módszertől, miszerint a kormány kémcsövekben kitalálja a magyar gazdaságpolitikát, több kommunikáció kellene az állami és a nagyvállalatok közt.
Arról még az egyik áprilisi cikkünkben írtunk, hogy egy év alatt megduplázta profitját a Magyarország leggazdagabb embere, a Mészáros Lőrinc résztulajdonában lévő Opus Global, így történelmi csúcsot jelentő, 45 milliárd forintos nettó eredményt ért el a szintén rekord, 686 milliárd forintos árbevétel mellett.
Rekordprofitot ért el, csúcsévet zárt 2023-ban a Mészáros-féle Opus Global Nyrt.Ugyanezen a konferencián éles kritikát fogalmazott meg az állami és uniós túlszabályozással szemben az Országos Takarékpénztár és Kereskedelmi Bank (OTP) elnök-vezérigazgatója is. Csányi Sándor azt hangoztatta, az adók bevezetésekor tett kormányzati ígéretek rendre nem teljesülnek, az extraprofitadónak például idén már nem kellene léteznie.
Csányi Sándor szerint nincs még egy ország, ahol ennyire beavatkozna a kormány a bankok dolgába