Írásbeli kérdését feljelentésként értékelem, és azt elbírálás céljából a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodának küldtem meg – válaszolta Polt Péter kedden Vadai Ágnes DK-s országgyűlési képviselő még november 4-i írásos kérdésére. Az ügyészségi portálon közzétett levélváltás szerint az ellenzéki politikus aziránt érdeklődött, hogy a legfőbb ügyész szerint „mi kerül oldalanként 226 000 forintba a Magyar Kertörökség Alapítvány által a Magyar Turisztikai Ügynökség részére írt tanulmányban”.
Polt Péter nem alkotott véleményt az első ránézésre is durván túlárazott megbízásról, és arra utalt, hogy a feljelentésként értékelt dokumentum elbírálásának az eredményéről majd a nyomozó hatóság fogja tájékoztatni Vadait Ágnest. A DK képviselője egyébként levelében hosszasan idéz a 444 ügyben írt cikkéből, de valójában – ahogy arról lapunk is beszámolt – a 24.hu tárta fel az ügyet. A lap a Magyar Kertörökség Alapítvány által írt dolgozatot egy évig próbálta titokban tartani a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ), mígnem a bíróság a portálnak igazat adva a 68 millió forint közpénzért elkészített dokumentum kiadására kötelezte az állami szervezetet.
Mint kiderült, a sokáig titkolt dokumentum oldalanként valóban 226 ezer forintba került, s a 68 millió forintot felemésztő 300 oldalas tanulmányt hivatalosan kevesebb mint négy hónap alatt készítették el, a 300 oldalnak több mint 10 százalékán, 30–40 oldalon csak kép szerepel. – A tanulmány négy részből áll, az első 136 oldal Tokaj-Hegyalja vizsgálatáról szól. Bemutatják a tájat, ismertetik a történetét, a kert- és borkultúra összefüggéseit. Ezt követően 40 oldalon keresztül osztrák, francia, olasz, svájci és spanyol helyszíneket mutatnak be.
A forráshiány veszélyére hívják fel Tiborcz István cégének a figyelmét egy tokaji kertekről készült 68 milliós tanulmánybanVadai Ágnes szerint az ügyben „konkrétan felvetődhet” a Btk. 376. §-ában írt hűtlen kezelés bűntette, a 305. §-ban szabályozott hivatali visszaélés, a Btk. 374. §-ban rögzített gazdasági csalás bűntett és a Btk. 373. §-ban rögzített csalás bűncselekmény megalapozott gyanújának megállapíthatósága is.
Nem volt bűncselekmény, hogy törölték Orbán Ráhel tokaji földjeiről az állam elővásárlási jogát Miért vett Orbán Ráhel több mint 90 hektár szőlőt Tokajban?Heten adtak át egy néhány kilométeres dűlőutat Tokajnál, Gulyás Gergely szerint hasít a turizmus