Azt állította Szijjártó Péter külügyminiszter (a Mandiner megkeresésére), hogy a lengyel-magyar barátság túl fogja élni Európa egyik legháborúpártibb Soros-ügynökének, Sikorski lengyel külügyminiszternek minden áskálódását.
Ezzel szemben a tény az, hogy a lengyel külügyminiszter nem háborúpárti, hanem védelempárti, az oroszok háborúja ellen védekező Ukrajna határozott támogatója, nem Soros-ügynök, és nem is áskálódik, csupán diplomáciai választ adott arra az ellenséges magyar döntésre, amellyel menedékjogot adtak egy vád alá helyezett lengyel politikusnak. De abban talán igaza van Szijjártónak, hogy a magyar-lengyel barátság túl fog élni minden áskálódást. Még Orbánét is.
Azt állította a Mandiner, hogy „elszabadult a lengyel külügyminiszter: megszakítaná a diplomáciai kapcsolatot Magyarországgal”.
Ezzel szemben a tény az, hogy nem a lengyel külügyminiszter szabadult el, hanem a Mandiner. Radoslaw Sikorski ugyanis egy szót sem szólt a diplomáciai kapcsolatok megszakításáról, hanem csak azt kérte lengyel parlamenti képviselőktől, hogy mondják le a varsói magyar nagykövettel tervezett találkozóikat, illetve ne fogadjanak el meghívásokat a magyar nagykövetségtől, még kulturális eseményekre sem. Ezt a minisztérium azzal indokolta, hogy Magyarország politikai menedékjogot adott az előző lengyel kormány korrupcióval vádolt miniszterhelyettesének. Hogy a két ország intézkedése közül melyik a súlyosabb, azt az olvasóra bízom, de hogy a lengyel külügyminiszter nem szakítaná meg a diplomáciai kapcsolatokat Magyarországgal, az biztos. Meg még az is biztos, hogy a Mandinernek komoly szövegértési nehézségei vannak.
Azt állította Menczer Tamás, a Fidesz kommunikációs igazgatója (Facebook oldalán), hogy Magyar Péter tanácsadója háborút akar.
Ezzel szemben a tény az, hogy Raskó György agrárközgazdász nem akar háborút, éppen ellenkezőleg attól tart, hogy háború közeledik Európában. Facebook bejegyzésében ugyanis az osztrák szélsőjobb esetleges hatalomra kerüléséből és a németországi politikai fejleményekből azt a következtetést vonta le, hogy weimari állapotok kezdenek kialakulni Európában, majd hozzátette: „sajnos úgy látom, megint túl kell esni egy tisztuláson, meghal pár százezer ember, szétlőnek néhány tucat várost, lesz hatalmas életszínvonal csökkenés, aztán megint kijózanodás.” Ha ezt valaki úgy értelmezi, hogy Raskó háborút akar, akkor nem tud olvasni. Segítek Menczernek: Raskó egy háborútól fél.
Azt állította Zsigmond Barna Pál, az Európai Uniós Ügyek Minisztériumának parlamenti államtitkára (az M1 tévében), hogy sikeres volt Magyarország uniós elnöksége, sőt a magyar elnökség „a valaha volt legsikeresebb elnökségnek bizonyult”.
Ezzel szemben a tény az, hogy örüljön a kormány, hogy egyáltalán megúszta, mert hónapokig tartott az uniós tagállamok és vezetők felháborodása Orbán Viktor felhatalmazás nélküli úgynevezett „békemissziója” miatt. Cserébe viszont Orbán megteremtette a békét Ukrajnában, gazdaságilag versenyképessé tette, valamint a csatlakozásért sorban álló balkáni államokkal ki is bővítette az Európai Uniót. Vagy nem?
–
A cikkben megjelenő vélemények nem feltétlenül tükrözik szerkesztőségünk álláspontját. Lapunk fenntartja magának a jogot a beérkező írások szerkesztésére, rövidítésére.