A Belügyminisztérium (BM) lapunk érdeklődésére közölte: a képzésre és az azt követő vizsgára 109 553 pedagógus kötelezett, közülük január 14-éig 105 636 fő regisztrált és 103 361 fő el is végezte a képzést. A vizsgát viszont 471 pedagógus nem tudta teljesíteni, mivel mindhárom vizsgalehetőségnél sikertelen eredményt értek el. A szaktárca azt is közölte, a visszajelzések többsége a képzés hasznosságát emelete ki.
Bár a pedagógusokat kötelezték, ennek ellenére a tárca adatai alapján január közepén még mindig volt mintegy 4 ezer pedagógus, akik még csak nem is regisztráltak a képzésre, igaz, ezt és a vizsgákat legkésőbb január 31-éig kell teljesíteni.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivője, Nagy Erzsébet lapunknak azt mondta,
az érintettek rengetek figyelmeztető levelet kaptak és több intézményben az igazgatók is nyomást gyakoroltak a pedagógusokra, állítása szerint „következményekkel” is fenyegették a tanárokat.
A lehetséges következményekkel kapcsolatban a BM korábban azt írta lapunknak, a képzés teljesítési kötelezettséget ír elő, amelyről az Oktatási Hivatal állít ki tanúsítványt (megfelelt vagy nem felelt meg). Ezt a teljesítményértékeléskor veszik figyelembe, az eredmény pedig az értékelés alapján megállapított új illetményt is befolyásolja.
A Nemzeti alaptantervből vizsgáztatná a tanárokat a Pintér-féle belügyA Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke, Totyik Tamás azt nyilatkozta a Népszavának: arról, hogy ez a képzés mennyire hasznos, megoszlanak a vélemények.
Szerinte a pedagógusokat nem a Nemzeti alaptantervből kellene vizsgáztatni, az ugyanis az iskolaigazgatók és a tankerületi központok felelőssége, hogy a tantervek, tanmenetek megfeleljenek az előírásoknak.
– A pedagógusoknak tantárgyspecifikus továbbképzésekre, a szakmai módszertanok megújítására, a digitális oktatással kapcsolatos kompetenciák fejlesztésére lenne leginkább szükségük, valamint abban is segíteni kellene őket, hogyan foglalkozzanak szakszerűen a sajátos nevelési igényű tanulókkal – vélekedett a PSZ elnöke.
Támadt egy kis ijedtség az iskolaigazgatók között MagyarországonAntikorrupciós képzés indul tanároknak és diákoknak, a témák között van az árulkodás és a segítő jelzés közötti különbség is