oktatás;bombariadó;Pintér Sándor;iskolák;Maruzsa Zoltán;

- Maruzsa Zoltán átadta Pintér Sándor úgynevezett „feladatszabását” az iskolaigazgatóknak

„Ahol a kiürítési intézkedéseket már megkezdték, azt folytassák a helyi protokolloknak megfelelően. Ahol a fenyegetést eddig nem észlelték, vagy ahová fenyegetés nem érkezett, az oktatás folytatandó” – derül ki a köznevelési államtitkár leveléből.

„A mai bombafenyegetés durva támadás iskoláink és gyermekeink ellen. Intézkedések folyamatban” – szögezte le Maruzsa Zoltán, a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára a Facebook-oldalán.

Bejegyzésében közzétette az iskolaigazgatóknak szóló levelét is, amelyben az áll:

„Ma reggel tömegesen kaptak »Allah akaratára« hivatkozó, nemzeti és európai értékeinket nyíltan támadó e-mailt a köznevelési intézmények, melyben bombafenyegetést jelentettek be.”

Hozzátette, az eset mélyen felháborítja, az oktatás rendjének megzavarása politikai – vallási okokkal sem indokolható, gyermekeink támadása aljas lépés, bárki álljon is mögötte. Az ügyet – ígérte – ki fogják vizsgálni, a felelősöket megtalálják.

Az iskolák igazgatóit arra kérte, a levelezést – a spamet is beleértve – ellenőrizzék, és minden esetet jelentsenek be a rendőrségnek.

„Az e-mailt semmiképpen se töröljék, a nyomozáshoz szükséges. A rendőrök ki fognak vonulni, az ellenőrzéseket már megkezdték”

– tette hozzá.

Tájékoztatása szerint Pintér Sándor belügyminiszter „feladatszabása”, hogy „ahol a kiürítési intézkedéseket már megkezdték, azt folytassák a helyi protokolloknak megfelelően. Ahol a fenyegetést eddig nem észlelték, vagy ahová fenyegetés nem érkezett, az oktatás folytatandó. Kérek minden vezetőt, hogy higgadtságát megőrizve, felelősen járjon el”.

Mint megírtuk, a rendőrség legfrissebb tájékoztatása szerint a jelenlegi adatok alapján a fenyegetéssel országszerte több mint 240 iskola érintett, valamennyi intézménynél rendőri jelenlétet biztosítanak. Az eddig átvizsgált épületekben a kutatás során robbanószert, vagy robbantásra alkalmas eszközt nem találtak.

A Magyar Államkincstár legfrissebb adatai szerint december végére az orvosi egyetemek adósságaival együtt ismét 104 milliárd forintnyi lejárt számla gyűlt össze az egészségügyben.