Pásztor Tibor, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP) hegyvidéki képviselője az egyik banktól is fizetést kap az önkormányzati képviselői tiszteletdíján kívül, a pluszjövedelmének összegét azonban nem írta bele a vagyonnyilatkozatába a munkaszerződésében szereplő titoktartási kötelezettségre hivatkozva – írja a hvg.hu. A kutyapárti képviselő az egyik pénzintézetnél csoportvezetőként dolgozik. Utóbbiért járó keresetét azonban nem tüntette fel a vagyonnyilatkozatában, ehelyett a bevallásában azt írta, hogy „a munkaszerződésben vállalt titoktartási kötelezettség miatt nem adhatom meg”.
A lap megkereste a helyi politikust, aki októbertől a Kovács Gergely polgármester vezette XII. kerület többségi frakciójához tartozik, hogy miért döntött így, s mit, gondol erről. Nagy a veszélye ugyanis, ha ezzel a módszerrel mások is élnek, kiüresedhet a politikusok korábban sokat emlegetett, a valóságban egyébként sosem létező „üvegzsebe”.
– A vagyonnyilatkozatom kitöltése során én is sokat gondolkodtam azon, hogy mit válaszoljak a jövedelmi kérdésre.
Egyértelműen gazdasági érdeknek tekinthető a munkabérem összegének titokban tartása, nyilván ezért került bele a munkaszerződésembe hat évvel ezelőtt, tehát jóval korábban, mint ahogy önkormányzati képviselő lettem – mondta Pásztor, aki még a munka törvénykönyvét is idézte, amelyben az is áll, hogy a munkavállaló nem tanúsíthat olyan magatartást, amely veszélyeztetné a munkaadó jogos gazdasági érdekeit.
Magyar Péter húsz évre visszamenőleges vagyonosodási vizsgálatot vezetne be minden politikusnál és családtagjaiknálA kétfarkúak képviselője, aki a nyilvánosság előtt ugyan nem vállalja a teljes vagyonát, ugyanakkor elismeri, hogy titoktartási kötelezettsége sem lehet korlátlan. – Például egy vagyonosodási eljárásban valószínűleg kiadható ez az adat, de ott is úgy, hogy ez a munkaadó jogos gazdasági érdekeit ne sértse.
Magyarul a NAV például tudhatja a pontos összeget, de nyilvánosságra nem hozhatja azt
– fejtegette, aki nem tart a vagyonnyilatkozatok kiüresedésétől, mert szerinte, ha vele szemben indokolatlan gazdagodás gyanúja mutatkozna, egy hivatalos eljárásban a pontos összeget is figyelembe tudják venni.
„Magyarországon abszurd a vagyonnyilatkozati rendszer”Mostantól a hozzátartozók nevét sem tudhatjuk meg a politikusok vagyonnyilatkozataiból