Micsoda vicc! A Transparency International ismét bebizonyította, hogy a képmutató „Korrupció Érzékelési Indexe”, amelyet Soros György és az USAID árnyékfinanszírozása tart fenn, nem más, mint egy politikai fegyver azok lejáratására, akik szembeszállnak a liberális világrenddel - jelentette ki a Miniszterelnöki Kabinetiroda nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkára.
Mint korábban mi is hírt adtunk róla, a Transparency International kedden közzétett jelentése 2022 és 2023 után tavaly ismét Magyarországnak adta az EU legkorruptabb országa címet.
Transparency International: Újra Magyarország lett az Európai Unió legkorruptabb országaKovács Zoltán Facebook-bejegyzésében emlékeztetett, hogy a Nézőpont Intézet is kimutatta, ezen indexelés egy politikailag motivált eszköz, amely elfogult, ellenőrizetlen véleményeken alapul, és semmilyen valós korrupciós adatot nem tükröz. Megjegyezte, pont azok lettek a legkevésbé korrupt országok, amelyek a Transparency International legnagyobb finanszírozói. Ezek olyan liberális vezetésű államok, amelyek kiemelkedő helyezést kapnak, annak ellenére, hogy valódi korrupciós botrányok övezik őket. Ez a rendszer egy „fizess és védelmet kapsz” mechanizmus, ahol a kedvező értékelések inkább hasonlítanak a maffiában szokásos védelmi pénzre, mintsem objektív rangsorolásra - magyarázta.
Őrzik a NER titkait, a 2026-os választásig rejtve marad, melyik milliárdos melyik magántőkealapban tartja a közpénzből felduzzasztott vagyonátAz államtitkár azt hangoztatta, a „Soros-hálózat propagandájával ellentétben Magyarországon nincs rendszerszintű korrupció.” Kijelentését a Világbank adataival támasztotta alá, mely szerint Magyarország a vállalatok által érzékelt korrupció terén a legalacsonyabbak között van - nemcsak globálisan, hanem az EU-n belül is. Ráadásul a magyar vállalatok mindössze 1,2 százaléka számolt be korrupciós jellegű megkeresésekről, az EU hivatalos kutatása alapján Magyarország valójában az EU hetedik legkevésbé korrupt országa. Az Eurobarometer adatai alapján a magyar lakosság 37%-a bízik a korrupció elleni küzdelemben, míg az EU-átlag mindössze 30% - ezzel Magyarország az EU 7 legjobban teljesítő tagállama között van.
David Pressman: Rogán Antal az Orbán-kormány korrupciós rendszerének elsődleges tervezője, megvalósítója és haszonélvezőjeMégis, évről évre támadják Magyarországot. Miért? - tette fel a kérdést Kovács Zoltán, majd megadta rá a választ: a Transparency International nem a korrupció ellen harcol, hanem politikai napirendet érvényesít. A valódi korrupció az, hogy egy Soros által finanszírozott, USAID által támogatott szervezet mesterséges „észleléseket” gyárt, hogy aláássa azokat a szuverén kormányokat, amelyek nem hajlandók behódolni az akaratuknak, narratívákat vásárolva, valódi korrupció elleni küzdelem helyett - zárta sorait Kovács Zoltán.