űrkutatás;4iG Nyrt;Jászai Gellért;

Együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá a kormányközeli 4iG egy amerikai űrkutatási vállalattal

A megállapodás célja a közös űripari együttműködési lehetőségek feltárása és fejlesztése.

A 4iG Űr és Védelmi Zrt. (4iG S&D) nem kötelező érvényű szándéknyilatkozatot írt alá a houstoni székhelyű Axiom Space vállalattal, amelynek célja a közös űripari együttműködési lehetőségek feltárása és fejlesztése, amely kiterjed a föld körüli adatközpont-szolgáltatások (ODC) területére – közölte a Jászai Gellért-féle kormányközeli cég hétfőn az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint a felek közös munkacsoportot hoznak létre, melynek feladata a fejlesztési területek vizsgálata lesz a vállalatok közötti szinergiák mentén. Azt írták, az Axiom Space nevű amerikai magán űrkutatási vállalat vezető szerepet tölt be a kereskedelmi célú űrrepülés és az űrinfrastruktúra-fejlesztés területén.

 A társaság a világ első kereskedelmi célú űrállomását építi, emellett mikrogravitációs kutatásokhoz biztosít megoldásokat, különös tekintettel az űrbéli adathálózatokra, adattárolásra és feldolgozásra. A magyar űrhajósprogram, a HUNOR szintén az Axiom Space partnere.

A 4iG S&D a cégcsoport űripari és védelmi ipari érdekeltségeit összefogó önálló holdingvállalata, melynek célja a globális piacra lépés többek között a műholdfejlesztés, -gyártás, - üzemeltetés, műholdas szolgáltatás, a dróngyártás, a drónvédelem, valamint a védelmi ipari, digitalizációs szolgáltatások területén. A HUSAT Programjának célkitűzése egy geostacionárius és összesen nyolc, alacsony földkörüli pályán keringő földmegfigyelési műholdból álló konstellációt pályára állítása 2032-ig – olvasható a közleményükben.

Tavaly év elején írtunk róla, hogy beszáll az űriparba a 4iG, amihez nagy reményeket fűz a kormány:

Az orosz milliárdos rejtőzködő életet él, elérhetetlen a sajtó számára.