Magyarország 15 éve Brüsszel ellenzéke. Kormányról kell ellenzékben lennünk. Ezt még Chuck Norris is kipróbálhatná, neki is becsületére várna, pedig neki négyharmados többsége van - mondta Orbán Viktor. Nyomatékosította, hogy az úgynevezett „birodalom” lerakatával el kell bánniuk. „Sürgősen megteremtjük az alkotmányos és jogi feltételeit annak, hogy ne kelljen tétlenül néznünk, amint „álcivil közéleti szervezetek” a szemünk láttára szolgálják ki a külföldi érdekeket, és szerveznek politikai akciókat (...) Kicsengettek. Legyen új törvény az amerikai Magnyitszkij-törvény mintájára. Zárjuk el a Soros-hálózat pénzcsapjait, az állami szervek tegyenek eleget szuverenitásvédelmi kötelezettségüknek, az eddigi elkövetőkkel pedig tartassuk be a törvényeket (...) - fogalmazott Orbán Viktor, gúnyosan megjegyezve, hogy most jön a nyugati, ha már annyira hiányolták.
Az úgynevezett „Soros-hálózat” ellen bevetendő Magnyitszkij-törvény emlegetésével Orbán Viktor alpári gúnyt űz az emberi jogokból, vagyis abból a Magnyitszkij-törvényből amelyet 2012-ben fogadták el az Egyesült Államokban. Ez a jogszabály azokat volt hivatott szankcionálni, akik felelősek voltak a névadó orosz ügyvéd, a burjánzó oroszországi korrupciót leleplező Szergej Magnyitszkij börtönben bekövetkezett 2009-es haláláért. 2016-ban aztán elfogadták a globális Magnyitszkij-törvény néven ismert csomagot is, amely alapján az Egyesült Államok a világon bárkit szankcionálhat gazdasági visszaélések miatt. Ezeknek a személyeknek az egyike egyébként Orbán Viktor jobbkeze, az a Rogán Antal kabinetminiszter, akit a a globális Magnyitszkij-törvény alapján 2025. január 7-én vettek fel az amerikai pénzügyminisztérium külföldi vagyonellenőrzési hivatala, az OFAC szankciós listájára.
Jogi lépések helyett diplomáciai tárgyalásokat folytat Rogán Antal szankciós listáról való levételéről Szijjártó Péter az Egyesült ÁllamokbanNemcsak Rogán Antalról, hanem Orbán Viktorról is minden második magyar azt gondolja, hogy érintett lehet korrupcióban