szerződések;kommunikáció;buli;irodabérlés;Szuverenitásvédelmi Hivatal;

A Sánc utcai villa, amit idén márciusig bérelt a hivatal

1,6 milliárd forint kommunikációra, 13,8 millió karácsonyi bulira – Kiderült, mi mindenre költ el vagyonokat a Szuverenitásvédelmi Hivatal

Idén pedig már 6,2 milliárd forintból gazdálkodhat a szervezet.

Kommunikációra, méregdrága iroda bérlésére, karácsonyi bulira, könyvírásra költ vagyonokat a Szuverenitásvédelmi Hivatal – írja a szervezet által közzétett szerződéslisták alapján a Magyar Hang.

A hvg.hu összefoglalója szerint a lap arról számol be, hogy a papírokból kiderül:

  • a hivatal bruttó 13,8 millió forintért tartott karácsonyi bulit,

  • bruttó 13,6 millió forint fejében bízta meg könyvírással a Szuverenitásvédelmi Hivatal Máthé Áron történészt, a Nemzeti Emlékezet Bizottságának elnökhelyettesét. Egy olyan könyvsorozatot vár tőle, amelyben a történész „a magyar szuverenitás szövegemlékeit tárja fel”.

  • a Dr. Rába Ügyvédi Irodát és a Dr. Sobor Ügyvédi Irodát tavaly júliusban azonos feladatra – jogi tanácsadásra – kérték fel bruttó 57 millióért, de ebben az időszakban jogi képviseletre is szüksége volt Lánczi Tamás hivatalának, amelyet bruttó 9 millió forintért vállalt a Buckzó Ügyvédi Iroda.

  • a Sánc utcai villát idén márciusig (bruttó mintegy 80 millió forintért) bérelték, azonban ennek több mint tízszeresét fordítják az R70 irodaházban kivett irodahelyiségeikre. 2028 szeptemberéig bruttó egymilliárdért tartják fenn a fővárosi, Rákóczi úti székhelyet, a bérleti szerződés közvetett módon Szeivolt Istvánt, a Mészáros Lőrinc és Tiborcz István köréhez egyformán sorolt nagyvállalkozót gazdagítja.

  • a szervezet bruttó 1,6 milliárd forintot, a teljes idei büdzséje negyedét égetheti el kommunikációra a Nemzeti Kommunikációs Hivatallal kötött keretszerződés részeként. A munkát a Balásy Gyulához köthető médiacégek, a New Land Media és a Lounge Design végzik.

Idén egyébként már 6,2 milliárd forintból gazdálkodhat a Lánczi Tamás elnökletével működő szervezet.

Mint megírtuk, a Szuverenitásvédelmi Hivatal árgus szemmel figyeli a pártok, civil szervezetek külföldi finanszírozását, sőt az üldözést mára még inkább felpörgették. Legalábbis Panyi Szabolcs oknyomozó újságíró a Vsquare-en arról számolt be: utasították Orbán Viktor kormányfő „szupertitkosszolgálatát”, a Nemzeti Információs Központot, hogy állítson össze egy listát azokról a magyar sajtóorgánumokról és civil szervezetekről, amelyek az elmúlt évtizedben kaptak valamiféle külföldi támogatást. Ha lenne időben kiterjesztett lista, akkor arra a Fidesz pártalapítványa is felkerülhetne.

Windisch Lászlónak alelnöki minőségében és igazgatósági munkamegosztásból eredő feladatkörök alapján sem tartozott az MNB alapítványainál az alapítói jogok gyakorlása - közölték.