1600 fölé emelkedett a mianmari földrengés hivatalosan megerősített halálos áldozatainak száma. A legfrissebb jelentések szerint a pénteki földmozgás következtében több mint 3400-an megsérültek, 139 embert pedig továbbra is eltűntként tartanak számon – írja a BBC.
A 7,7-es erősségű földrengést több száz kilométerre, Thaiföldön és Kínában is érezni lehetett. Bangkokban 17 ember életét vesztette, 83 személyt még mindig keresnek. Mianmar több térsége a katasztrófa következtében el van zárva a segítségnyújtástól, miután a földmozgás az utakban, a hidakban és a kommunikációs hálózatokban is súlyos károkat okozott. A segélyszervezetek arra figyelmeztetnek, az erőfeszítéseket az egészségügyi felszerelések hiánya tovább hátráltatja.
A BBC-nek a mentőalakulatok tagjai azt mondták, a halálos áldozatok száma tovább növekedhet, mivel sokan a romok alatt rekedtek.
A helyi katonai junta a földrengés után továbbra is bombázta Mianmar egyes részeit, az ENSZ felháborítónak és elfogadhatatlannak minősítette a támadásokat.

Évek óta ez a legtöbb halálos áldozattal járó természeti katasztrófa, amely Mianmart érte. Az ENSZ Humanitárius Ügyek Koordinációs Hivatala szerint Mianmar középső és északnyugati részén, köztük Mandalajban és Sagaingban a kórházaknak nehézséget okozott a sérültek nagyarányú beáramlása.
A szomszédos országok közül India, Kína és Thaiföld küldött segélyeket és csapatokat, de érkezett segítség Malajziából, Szingapúrból és Oroszországból is. Az MTI azt írja,
Indiai katonai repülőgépek szombaton többször is bevetésre indultak Mianmarba, többek között ellátmányt és kutató-mentő csapatokat szállítottak Najpjidóba, a fővárosba, amelynek egyes részeit a földrengés romba döntötte.
Szubrahmanjam Dzsaishankar indiai külügyminiszter közölte, az indiai hadsereg segít felállítani egy tábori kórházat Mandalajban, és a haditengerészet két, ellátmányt szállító hajója Mianmar kereskedelmi fővárosába, Jangonba tart.
több kínai mentőcsapat is megérkezett.
egy 78 fős szingapúri csapat, amelyet mentőkutyák kísértek, vasárnap már Mandalajban dolgoztak.

A The Guardian szerint a lakosok vasárnap kétségbeesetten kutattak túlélők után az összeomlott épületek romjai között, amikor utórengések rázták meg Mandalaj városát.
Az Amerikai Földtani Szolgálat előrejelző modellezése szerint Mianmar halálos áldozatainak száma meghaladhatja a tízezret, és a veszteségek nagyobbak lehetnek az ország éves gazdasági teljesítményénél.
Már több mint ezer halálos áldozata van a mianmari földrengésnek7,7-es erősségű földrengés rázta meg Délkelet-Ázsiát, többen meghaltak