Távozik a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Tanácsadó Testületének elnöki posztjáról Orbán Balázs, a leköszönő kormányfő távozó politikai igazgatója oktatóként dolgozik tovább.
Orbán Balázs az erről szóló Facebook-posztjában kiemeli, az egyetemépítés az egyik legfontosabb szolgálat, a magyar állam működtetéséért felelős szakembergárda képzése pedig az egyik legfontosabb állami hivatás. „Két kiváló rektorral dolgozhattam együtt. Mind Koltay Andrásról, mind Deli Gergelyről a legjobbakat tudom elmondani, szakmailag és emberileg egyaránt. A Nemzeti Közszolgálati Egyetemet ugyan érték kritikák a megalakulását követő években, mára azonban a komolyabb szakmai körökben megkérdőjelezhetetlenné vált, hogy az intézménynek helye és feladata van a magyar felsőoktatásban” – teszi hozzá.
Orbán Balázs a bejegyzését azzal zárja, NKE-s oktatóként érkezett erre a feladatra, és most NKE-s oktatóként tér vissza.
Orbán Balázs: Mindannyian bűnhődünk, egyikünket sem jutalmazza az életA távozó miniszterelnök távozó politikai igazgatójával kapcsolatban korábban Gulyás Gergely, a Fidesz új frakcióvezetője közölte, hogy ugyan felveszi országgyűlési képviselői mandátumát, de csak júliusig, utána pedig beül az Európai Parlamentbe. Erről Orbán Balázs akkor azt írta: „A parlamenti mandátumom a Fidesz közösségét illeti. A közösség vezetői pedig azt kérték tőlem, hogy ezen célok elérése érdekében segítsem a közösség megújulását és megerősítését, ezért nyártól európai parlamenti képviselőként folytatom a munkát. Köszönöm a közösségnek a bizalmat! Hazámat szolgálom.” Később a HVG arra vonatkozó kérdésére, hogy az EP-képviselői megbízását jutalomnak vagy büntetésnek tekinti-e, úgy fogalmazott, „azt hiszem, ebben a helyzetben mindannyian bűnhődünk, és egyikünket sem jutalmazza az élet”. Hozzátette, EP-képviselői munkáját is nagyon fontosnak tartja, ugyanakkor nem ő hozta meg a döntést, hogy a magyar parlament helyett a brüsszeliben folytatja, hanem a párt elnöksége. Orbán Balázs elismerte, hogy a vesztes választást megelőző kampány főnökeként megkerülhetetlen felelőssége van a párt vereségében, ugyanakkor emlékeztetett, hogy Orbán Viktor „a közösség egyben tartása érdekében” magára vállalta az elsődleges felelősséget.
Orbán Balázs tudásával és tapasztalatával a Fidesz erős nemzetközi kapcsolatrendszerét tervezi építeni EP-képviselőként
