Az új kabinet megalakulásáig még az Orbán-kormány van hivatalban, a miniszterek azonban nem foglalták el a helyüket a vörös miniszteri bársonyszékekben az Országházban. A miniszterek közül országgyűlési képviselőként Lázár János, Szijjártó Péter, Tuzson Bence, Hankó Balázs és Orbán Balázs folytatja.
Kövér László, Rogán Antal és Kubatov Gábor nem lesz parlamenti képviselő, Szijjártó Péter, Kocsis Máté és Németh Balázs viszont igen