Premier League;Manchester City;Chelsea;Hull City;

2014-01-02 07:00:00

Esős újévi forduló a Premier League-ben

Az új év első Premier League-fordulójában a Liverpool magabiztos győzelmet aratott a Hull City ellen hazai pályán, míg a Chelsea a Southampton vendégeként gyűjtötte be a három pontot. A játéknap meglepetéséhez az Arsenal állt a legközelebb, de a hajrában bedarálta a Cardiff Cityt. Gera Zoltán két percet kapott csereként a győztes West Bromban.

A Premier League 20. fordulójában a bajnoki címre törő Arsenal hazai pályán 2-0-s győzelmet aratott a Cardiff City ellen, így visszavette a vezetést a Manchester Citytől.

A 85. percben az eredmény még 0-0 volt, s ha a londoniak nem nyernek, elvesztik vezető pozíciójukat. De aztán megtört a jég, s a hazaiak öt perc alatt több gólt rúgtak, mint a megelőző 85 percben. Szám szerint kettőt.

Az esélyesek közül nyert a Chelsea és a Liverpool is. Gera Zoltán a 88. percben állt be a West Bromba, amely 1-0-ra legyőzte a Newcastlet.