Szijjártó Péter;szabályszegés;Dróth Zoltán;Lima Bezerra Carlos;futsal-bajnokság;

2014-02-26 06:55:00

Nem kispályás szabályszegés

Ahova a politika beteszi a lábát, ott felfordul a világ. Újabban a futsal-bajnokságban rugdos jókorát a fair playbe.

Történetünket érdemes a kezdeteknél kezdeni, azzal, hogy Szíjjártó Péter fejébe vette, futsalozni fog. Ha már a főnök a nagypályás futballban egészen az NB II-ig vitte fénykorában, úgy gondolhatta, a mester után ezt a szintet neki is hoznia kell, még ha a sportág kispályás verziójában is.

Orbán Viktor egyik kedvenc politikusa nem csupán a labdát, a támogatókat is vonzotta. Cikksorozatok jelentek meg, milyen megfontolásból kezdi el a sportágat eladdig jobbára kerülő Közgép, aztán a Borsodi, a Volkswagen, a Valton Security vagy a Bombardier patronálni a Dunakeszi Kinizsit. Épp azt a csapatot, amelyikben Szijjártó szerepel.

A feltőkésített gárdát könnyű volt megerősíteni. Tavaly megnyerte az NB II-t, a mostani kiírásban pedig jelenleg negyedik az élvonalban. A két csapatra való játékosnak játéklehetőséget kell biztosítani, meg egyébként is, Szijjártó akármennyire ügyes, a legjobbak mércéjét azért nem üti meg, úgyhogy a mostani szezonban a Dunakeszi csapatot indított az amatőr NB II-es bajnokságban is.

A körülbelül 70-80, mások szerint 100 milliós éves büdzséből gazdálkodó Dunakeszi agyba-főbe vert mindenkit a másodosztályban. 21 meccséből 20-at megnyert, egyszer ikszelt, gólaránya 183-82, így 10 ponttal előzi a második Vácot.

Azt tudni kell, hogy a futsal NB II-ben három csoport van (Nyugati, Közép, Keleti), az első kettő jut a rájátszásba, a Dunakeszi a középsőben éllovas. Az osztály többi klubja idényenként nagyjából 800 ezer és 2-3 millió forint közötti összegből működik.

Nyugaton nagyobb volt a tülekedés az első két hely megszerzéséért. A BME Docler Akadémia II-re január 24-én fontos hazai meccs várt. A Rába ETO volt a vendége. A zöld-fehérek második csapata a középmezőnyben vitézkedett, ezt a partit azonban 10-3-ra nyerte.

Na, igen, leküldték az első csapatból a magyar válogatott Dróth Zoltánt és a brazil Lima Bezerra Carlost. A BME-nél tisztában voltak vele, hogy a két játékos egyaránt profi státuszú, megnézték a versenykiírást, s persze kibukott: ez szabályszegés!

Információnk szerint a BME óvását az MLSZ fegyelmi bizottsága a szokásosnál lényegesen hosszabb idő alatt bírálta csak el.  A másodosztályú klubok körében az a hír járja: keresték a kiskaput. Na, nem a Győrt akarták megmenteni. Hanem a Dunakeszit, amely pazar eredménysorát úgy érte el, hogy gyakorlatilag mindegyik meccsén szerepeltetett első csapatos játékos(oka)t.

Az köztudott, hogy Dunakeszin nagyon jól keresnek a profi futsalosok, ha néhány közülük visszajátszik, máris borulnak az erőviszonyok. A fair play mit sem számított! A lényeg az volt, hogy Szijjártóék megint bajnoki címet ünnepeljenek! – mondják a többi klubnál. Hallani azt is, hogy Huszár Viktort, a BME elnökét Dunakesziről azzal keresték meg, legyen kedves az óvás visszavonásán elgondolkodni. Ez esetben nem lennének vele hálátlanok…

„Ez nem igaz. Mi másik csoportban szerepelünk, semmi közünk a Dunakeszihez – szögezte le megkeresésünkre Huszár. – Sőt, kifejezetten örültünk volna, ha mindketten bejutunk a rájátszásba, fiataljainknak nagy élményt jelentett volna olyan neves játékosok ellen pályára lépni, mint a Dunakeszit erősítő Horvát Feri vagy Vincze Ottó” – tette hozzá.

Ezzel együtt Dunakeszinek mégis kellemetlen az ügy. Ezt támasztja alá, hogy az egyesület hivatalos és Facebook oldalán bajnokként ünnepeltetik magukat, miközben az MLSZ másodfokú döntését meg sem várva máris jelezték: inkább visszalépnek a rájátszás küzdelmeitől, elkerülendő a pontlevonást, a megszégyenülést.

Első fokon a BME megkapta az ETO elleni 10-3-as vereséggel zárult meccs három pontját, a győriektől pedig összesen nyolc pontot vontak le. Minthogy óvás esetén szokás megvizsgálni, más egyesületek is elkövették-e a vétséget, kibukott volna, hogy a Dunakeszi folyamatosan megszegte a szabályt.

„Az NB II-es csapatunk hétfői győzelmével behúzta a Közép-csoport bajnoki címét, pénteken pedig a 21 órakor kezdődő, Göd elleni mérkőzésen elbúcsúzik az ország legjobb szurkolótáborától” – olvasható a honlapon. A visszalépést megmosolyogtató indokkal magyarázzák: munkahelyi elfoglaltsággal.

„A brigád egyik fele a Győr nagypályás együttesének szakmai munkájáért felel, a másik felének pedig egy egészen más típusú "bajnokság" célegyenese fogja lekötni az energiáit.” Ha a választásokon Szijjártóék hasonló szellemben játszanak majd, a riválisok vajon mire számíthatnak?...