női kézilabda;Bajnokok Ligája;Görbicz Anita;Győri Audi ETO;Juan Carlos Pastor;

2014-03-17 06:58:00

Csoportelső lett a Győri Audi ETO

A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó fordulójában a Győri Audi ETO KC hazai pályán 31-29-re legyőzte a Larvikot, így csoportelsőként jutott be a budapesti final fourba, ahol az elődöntőben az ellenfele a másik csoport második helyén végzett dán Midtjylland lesz.

Az utolsó csoportmeccsén már csak az volt a kérdés, hogy a Győri ETO az első vagy a második helyen végez kvartettjében, s persze az, hogy helyezésétől függően ki lesz az ellenfele a legjobb négy között a budapesti fináléban. Az már Görbicz Anitáék Larvik elleni meccse közben eldőlt, hogy a másik négyesben a Vardar Szkopje végzett az élen a Midtjylland előtt.

Női kézilabda BL

Középdöntő, 6. forduló, 2. csoport
Krim Ljubljana (szlovén)-Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 26-29 (15-17)
GYőri ETO-Larvik (norvég) 31-29(14-12)
Férfi EHF Kupa, 16-os főtábla, 4. forduló:
C csoport:
Pick Szeged-Tatran Presov (szlovák) 37-31 (19-9)
A csoport másik mérkőzésén:
Nantes (francia)-Kristianstad (svéd) 25-23 (15-11)
Az állás: 1. Szeged 8 pont, 2. Nantes 6, 3. Presov 2, 4. Kristianstad 0
A csoport:
Lugi HF (svéd)-Csurgó 28-26 (13-14)
Hannover (német)-Ademar León (spanyol) 27-26 (12-15)

Az állás: 1. Lugi HF 5 pont, 2. Ademar León 4 (114-106), 3. Csurgó 4 (106-106), 4. Hannover 3
Az első kettő jut a negyeddöntőbe.

A mérkőzés a vártnál lényegesen szorosabb eredményt hozott, a felszabadultan, tét nélkül játszó dán csapat több ízben vezetett, s a félidőben is mindösszekét góllal vezetett a címvédő Győr. A második félidőben folytatódott a kiélezett küzdelem, s a vége 31-29 lett a Győr javára.

A Pick Szeged szombaton hazai pályán nyolc góllal nyert a szlovák Tatran Presov ellen a férfi kézilabda EHF Kupában. Juan Carlos Pastor együttese így továbbra is száz százalékos a sorozatban és amennyiben jövő vasárnap a Nantes elleni idegenbeli összecsapáson is nyer, akkor csoportelsőként jut be a legjobb nyolc közé.

A Pick végtelenül magabiztosan játszott, a védekezés ezúttal is hibátlan volt, és a támadásokban sem találhatott senki sem túlzottan sok kivetnivalót. A szünetig Balogh még párszor betalált, de gólt szerzett Ilyés, Källman, Vadkerti és Laszica is, így 19-9-es eredménnyel, megnyugtató előnnyel vonulhatott a szünetre Juan Carlos Pastor együttese.

A közte tíz valószínűleg túlzottan megnyugtatta a hazaiakat, ugyanis az Eperjes egy 6-1-es rohammal felzárkózott, igaz a szegediek vezetése egy percig sem forgott veszélyben. A szegedi előny beállt 4-5 gólra, ennél közelebb nem tudott férkőzni a Tatran Presov. A szegediek a végén előnyben ismét megszórták ellenfelüket, ezzel visszatért az önbizalom is és végül magabiztosan, 37-31-re megnyerték a találkozót.

"Az első félidőben dőlt el a meccs, kiválóan védekeztünk, és csak kilenc gólt kaptunk. Fordulás után próbáltam többet cserélni, hiszen nehéz meccsek várnak még ránk, emiatt változott a találkozó képe is. Hatalmas dicséret jár a szegedi szurkolóknak, akik remek hangulatot teremtettek, ilyen hangulat mellett minden ellenfélnek nehéz dolga lesz ezen a pályán" - értékelt a mérkőzés után a klub hivatalos honlapján Juan Carlos Pastor.

Vadkerti Attila is örömmel konstatálta a győzelmet, számára ráadásul igen komoly presztízse is volt a szombati összecsapásnak. "Szerettük volna ma a kézilabdának is egy ünnepet varázsolni, reméljük, a nézőink is jól érezték magukat. Fiatalon sokszor játszottunk Presovban, ahol általában elvertek minket, kicsit személyes elégtétel is ez a siker a számomra" - nosztalgiázott kicsit a delmagyar.hu-nak Vadkerti Attila.

A Csurgó kikapott a svéd Lugi vendégeként vasárnap a férfi EHF Kupa főtáblájának negyedik fordulójában. A hazaiak ezzel a csoport élére ugrottak, míg a Csurgó - amely február 23-án 25-22-re győzött a skandináv alakulat ellen - rosszabb gólkülönbséggel harmadik