Real Madrid;Chelsea;Jose Mourinho;labdarúgó Bajnokok Ligája;Diego Simeone;

2014-04-30 07:58:00

Münchenben keserű a sör

Hatalmas meglepetés született tegnap a BL-elődöntő első visszavágóján. S nem csupán azért, mert a világ egyik legjobb csapataként ismert Real Madrid kiejtette a címvédésre készülő Bayern Müchent, hanem győzelmének körülményei miatt.Ha valaki féltette a Realt, hogy kevés lesz az 1-0-s otthoni előny, az hamar megnyugodhatott, hiszen Ramos duplája, majd Ronaldo gólja után már az első félidőben 3-0-ra vezetett a Madrid. S nem ez lett a vége. Ronaldo újabb két góljával csúcsotdöntött, már 16 gólnál jár ebben a BL-kiírásban. Ő is hozzájárult ahhoz, hogy megkeseredjen a sör ezen az estén a müncheni szurkolók szájában.

Az Atlético két meccsre van a bajnoki címtől a spanyol ligában és két meccsre van attól, hogy megnyerje a Bajnokok Ligáját. Sikerülhet-e a páratlan bravúr a madridiaknak?

Atlético–Chelsea

A helyzet az, hogy ettől az Atléticótól minden kitelik. A Real Madrid és a Barcelona szimpatizánsai meg voltak róla győződve, hogy előbb-utóbb Diego Simeone alakulata kifullad.

Nem lehet bírni egy szezonon keresztül azt az intenzitású futballt, amit Juanfranék mutatnak. Nem lehet folyamatosan olyan koncentráltsággal játszani, ahogy azt a "matracosok" teszik.

Az Atlético ellenben hétről-hétre ennek ellenkezőjét bizonyítja. A hét végén sorsdöntő meccs várt Diego Costáékra. Valenciában léptek pályára. Ha ott nyernek, meglesz a bajnoki cím: játszanak még a Levantéval meg a Málagával, mindkettő nyerhető, ez esetben az utolsó fordulóbeli vendégség Barcelonában gálafellépéssé válik. Az Atlético Raul Garcia fejesgóljával 1-0-ra nyert, de hihetetlen energiákat kellett mozgósítania, hogy megszerezz a három pontot.

Mindeközben a Chelsea a Liverpool elleni rangadóval készült a visszavágóra. A kékek mestere, José Mourinho megbeszélte a tulajdonos Roman Abramoviccsal, hogy nem a legerősebb összeállításban küldi pályára csapatát, ha nyernek, ha veszítenek, a bajnoki cím vélhetően elérhetetlen számukra, koncentrálnak inkább a BL-re.

A december óta veretlen vörösök mégis kikaptak. A portugál ugyanazt a futballgyilkos taktikát alkalmazta, mint a hét közepén, Madridban.

Az első félidő hosszabbításában Gerrard elcsúszott, Demba Ba kihasználta az adódó ziccert, míg a második ráadás perceire annyira kitámadtak Suarezék, hogy egy ellentámadás végén Torres és Willian duója nagy magányban vezethette a labdát Mignolet kapusra (0-2).  Mindkét fél brutálisan keményen és hatékonyan védekezett a hét végén.  Mit sejtet - a múlt heti 0-0 után - mindez?

Részint: nem sok jót; részint: hallatlan izgalmakat. A fogadóirodáknál 11-szeres oddsszal adják, hogy büntetőrúgások után derül majd fény a továbbjutó kilétére! (A Chelsea rendes játékidőbeli sikere 2.20, az Atléticóé 2..90 pénzt ér.)

Mindenesetre fontos megjegyezni: az Atlético az egyetlen veretlen csapat a mezőnyben, legutóbbi hat meccsén - a Barcelónával szembeni odavágó óta (1-1) - nem kapott gólt, vereséget pedig február 23., az Osasuna elleni vendégjáték óta (0-3) nem szenvedett.

Jaj, de csúszik ez a banánhéj

A Barcelona sehol nincs az idén a Bajnokok Ligájában - igazság szerint sehol nincs sehol, az idén biztosan nem nyer semmit -, a hétvégi, Villarreal-Barcelona (2-3) meccsen Dani Alves mégis olyat tett, ami miatt a katalán egylet, illetőleg ő maga az egész (sport)világra hatalmas hatást gyakorolt.

Amikor a brazil védő szöglet elvégzéséhez készülődött a második félidőben, egy szurkoló banánnal próbálta megdobni. Nem találta el. Alves felkapta a banánt, meghámozta, beleharapott, és maga mögé hajította. Az egész stadion ovációban tört ki.
Azóta az interneten mindenki banánnal a kezében pózol. Yaya Tourétól, a Manchester City elefántcsontparti középpályásától kezdve Neymaron, Alves honfitársán és csapattársán át hófehér bőrű emberek tömkelegéig mindenki banánevés közben fotózkodik.

"Nyilvánosan megszégyenült, aki ezt tette" - nyilatkozta utóbb Alves, s ha ez önmagában nem lett volna elég, a Villarreal ÖRÖKRE kitiltotta a rasszista tettest. A labdarúgás és az internet együttesen már képes arra, amiről mi, itt Magyarországon még csak álmodozunk. Itt se futball, se társadalmi szolidaritás.  Ma már nem létezik az egyik a másik nélkül. (V.T.R.)