A művész a Google Térkép úgynevezett Utcakép (Street View) szolgáltatásának segítségével a II. világháborúból származó archív fotográfiákat helyezett el oda, ahol mindez megtörtént, felélesztve a történelem egy szeletkéjét.
A szakértő hidat emelt a múlt és a jelen közt, s kikereste a fényképek helyszíneit, egymás mellé illesztve a modernkori utcaképeket a régmúlt idők eseményeivel.
>>>A teljes galériát itt tekintheti meg<<<
Halley Docherty a The Guardian brit napilap “Utcakép” specialistája. Nem ez volt az első képsorozata, korábban:
- 18-19. századi londoni festmények kerültek helyükre a brit fővárosban
- A világ nagyvárosait mutatta be híres festményeken keresztül
- Ismert albumborítókat helyezett el a megfelelő városrészleteibe
Szintén brit kezdeményezés a Ghost of History, amely szintén a múlt és a jelen utcaképeit montírozza össze. A szervezet tagjai felkeresik a II. világháborús helyszíneket, s próbálnak ugyanazon szögből fotót készíteni. A honlapon ország szerint is keresgélhetünk a montázsok között.
1945. augusztusa, egy japán férfi áll a romok közt a hirosimai atomtámadás után, az A-Bomb Dome (egykori Promotion Hall) egyike a kevés fennmaradt épületnek, amely a mai Béke emlékpark központi eleme (Halley Docherty/Guardian)
1940. júniusa, a náci Németország bevonul Franciaországba, a katonák díszmenetben masíroznak a Diadalív előtt, Párizsban (Halley Docherty/Guardian)
1940 októbr 14., a londoni blitz (villám), a németek intenzív bombázása során részben megsemmisült a Balham megálló polgáró óvóhelye, a 76 napon át tartó tűz alatt több tízezren vesztették életüket (Halley Docherty/Guardian)