Fotó;kajak-kenu;országos bajnokság;

2014-06-06 22:12:00

Meglepetések és papírforma a kajak-kenu válogatón - képgaléria

Meglepő és a várakozásoknak megfelelő eredmények is születtek a kajakosok és kenusok szegedi Európa- és világbajnoki válogatójának pénteki versenynapján.

A női kajak egyesek 500 méteres döntőjét a papírformát igazolva az olimpiai és világbajnoki címvédő Kozák Danuta nyerte meg Szabó Gabriella és Kárász Anna előtt - Csipes Tamara, aki az idén tért vissza Magyarországra, hatodik lett.

A másik két egy kilométeres döntő, a férfiak kajak egyes, illetve páros versenye némileg váratlan végeredményt hozott. Egyesben a csütörtöki négyes válogatón társaival második Kammerer Zoltán győzött - a közelmúltban betegeskedő, vb-bronzérmes Dombvári Bence nyolcadikként ért célba -, így ebben a számban a Győr 36 éves, háromszoros olimpiai bajnoka képviselheti majd a magyar színeket az Eb-n.

A győztes egységek indulási jogot szereztek a németországi Brandenburgban július 11. és 13. között sorra kerülő Európa-bajnokságra.

FOTÓK: SZALMÁS PÉTER/NÉPSZAVA