X_Foci VB 2014;technológia;Franciaország;Honduras;benzama;gólvonal;pogba;

2014-06-16 09:30:00

Benzema bevágta egyszer, kétszer - a franciák 3-0-lal nyitottak

Az első félidő a durvaságról szólt a Franciaország-Honduras meccsen, mintha vért itatott volna játékosaival Luis Fernando Suárez szövetségi kapitány. Az nso.hu beszámolója szerint majdnem így történt: "A kolumbiai tréner a hondurasi futball sötét oldalát bemutató, nem túl hízelgő – és éppen francia gyártású – A hondurasi nyomorultak című dokumentumfilm megtekintésével motiválta övéit, és mint legjobb csatáruk, Jerry Bengtson nyilatkozta: Lesz bennünk egy kis tüske, de mindent beleadunk, hogy megmutassuk, nem vagyunk nyomorultak. Majd meglátják!” - írta a portál.

Ennek megfelelően a labda helyett inkább az ellenfelet rugdalták a latin-amerikaiak, ám a keménykedés végeredménye az lett, hogy Wilson Palacios a 44. percben megkapta a második sárga lapját, kiállították, mindemellett utóbbi megmozdulása büntetőt is ért. Benzema bevágta, 1-0 a szünetben.

A fordulás után létjogosultságot nyert a FIFA újítása, a gólvonal technológia, ugyanis millimétereken múlt, hogy a labda túljutott-e a gólvonalon. Történt, hogy egy jobb oldali beadást Benzem pazarul belsőzött kapásból a kapura, a labda a bal kapufáról visszapattant, végigrepült a vonal fölött, majd azt lehetett látni, hogy Valladares kapus a mezőnybe kotorja azt. Elsőre nem volt egyértelmű, alighanem a brazil Sandro Ricci játékvezető is továbbot int, ha nem jelez a rendszer. De jelzett!

A visszajátszás aztán bizonyította, hogy a portás kezéről saját kapujába perdült a játékszer, ami teljes terjedelmével áthaladt a gólvonalon.

A folytatásban csak az volt a kérdés, hogy a franciák mennyit szereznék még.

Végül egyet, Benzema jobb oldalról védhetetlenül lőtt a Valladares feje fölé.

3-0, könnyed edzőmeccsel nyitott Didier Deschamps együttese.

Franciaország-Honduras 3-0 (1-0)

E csoport, 1. forduló. Porto Alegre, 42 000 néző. Jv.: Sandro Ricci (brazil).

Franciaország: Lloris - Debuchy, Varane, Sakho, Evra – Pogba (M. Sissoko, 56.), Matuidi – Valbuena (Giroud, 77.), Cabaye (Mavuba, 65.), Griezmann – Benzema.

Honduras: Valladares - Beckeles, Bernardez (O. Chavez, 46.), Figueroa, Izaguirre - Najar, W. Palacios, Garrido, Espinoza – Bengtson B. Garcia, 46.), Costly.

Gól: Benzema (45. - 11-esből, 72.), Valladares (48. - öngól).

Sárga lap: Evra (7.), Pogba (28.), Cabaye (45.), ill. Palacios (28.), B. Garcia (53.), Figueroa (83.).

Kiállítva: Palacios (44.).