X_Foci VB 2014;Real Madrid;Lionel Messi;Ángel Di Maria;James Rodríguez;

2014-06-26 07:58:00

Messi és Neymar külön meccset vív

Annyi minden történt eddig is ezen a tornán, hogy már csak az hiányzott: az F csoportban az argentinok mögötti második helyen ugyanolyan teljesítménnyel végezzen Nigéria és Irán csapata, s így - más megoldás nem lévén - sorsolás döntsön a továbbjutó kilétéről.

Ehhez egyébként mondjuk arra lett volna szükség, hogy az irániak a bosnyákokat, az argentinok a nigériaiakat verjék 1-0-ra. A közel-keleti egylet eddig is kiválóan védekezett, a bosnyákok meg csalódottak a két vereségük és kiesésük nyomán, adta magát, hogy 1-0 lesz a végeredmény.

Nigéria-Algéria 2-3 (1-2)

F csoport, 3. forduló, Porto Alegre, 43 000 néző. Jv.: Nicola Rizzoli (olasz).
Nigéria: Enyeama - Ambrose, Yobo, Omeruo, Oshaniwa - Onazi - Odemwingie (Nwofor, 80.), Mikel, Babatunde (Uchebo, 65.), Musa - Emenike.
Argentína: Romero - Zabaleta, Fernandez, Garay, Rojo - Gago, Mascherano, Di Maria - Messi (Álvarez, 63.) - Agüero (Lavezzi, 38.), Higuaín (Biglia, 91.).
Gól: Musa (4., 47.), ill. Messi (3., 45+1.), Rojo (51.).
Sárga lap: Omeruo (49.), Oshaniwa (52.).
Kiállítva: -

Az albiceleste meg eddig se villogott, Iránt is csak a hajrában múlta felül (1-0), miért ne lehetne megint ugyanennyi a végeredmény? A magunk részéről (független szemlélőként) azért szurkoltunk, hogy ez a szcenárió valósuljon meg, ám ez irányú vágyaink mindössze négy percig éltek.

Argentína kezdte a meccset, s egészen kiválóan: Mascherano tökéletes labdával kínálta meg a bal oldalon kilépő Di Maríát, a Real Madrid-alkalmazott lőtt, labdája

a kapufára, onnan Enyeama kapus tarkójára, megint a kapufára, onnan pedig a mezőnybe pattant. Messinek tökéletes volt, s tökéletes helyzetet ritkán old meg tökéletlenül a négyszeres aranylabdás: a léc alá bombázott.

Ez ugyebár éppenséggel még jó lett volna a sorsoláshoz, csakhogy a dél-amerikaiak tisztességesen meg se tudták ünnepelni a vezetést, máris gólt kaptak. Musa balról húzott befelé, majd Fernandez lába és Romero keze mellett tökéletesen tekert a kapu hosszú oldalába. 1-1, ezzel eldőlt, hogy sorsolás nem lesz. A hamarjában megejtett ütésváltástól olyan sokkot kaptak a résztvevők, hogy számottevő esemény a szünetig nem is igen fordult elő.

Bosznia-Hercegovina–Irán 3-1 (1-0)

F csoport, 3. forduló, Salvador, 51 000 néző. Jv.: Carlos Velasco Carballo (spanyol).
Bosznia-Hercegovina: Begovic - Vrsajevic, Sunjic, Spahic, Kolasinac - Hadzic (Vranjes, 61.), Besic, Pjanic, Susic (Salihovic, 79.) - Ibisevic, Dzeko (Visca, 84.).
Irán: Hagigi - Montarezi, Hosszeini, Sadegi, Puladi - Sodzsaei (Hejdari, 46.), Tejmurjan, Nekunam, Hadzsi Szafi (Jahanbaksh, 63.) - Goohannedzshad, Dedzsagah (Anzari Fard, 68.).
Gól: Dzeko (23.), Pjanic (59.), Vrsajevic (83.), ill. Goohennedzshad (82.).
Sárga lap:Besic (78.), ill. Anzari Fard (88.).

Di Maríának volt egy jó lövése, Messi egyszer csúnyán eladta a labdát, a 39. percben pedig sérülés miatt Lavezzinek kellett Agüero helyére beállnia. Így aztán kicsemegézhettük a remek rajttal kapcsolatos érdekességeket, úgymint: négy perc alatt két gól eddig kétszer született vb-ken, s mily fájdalom, egyszer éppen a magyarok meccsén: '86-ban a szovjetek ellen; aztán: Messi és James Rodriguez az egyetlen, aki a most zajló torna mindhárom csoportmeccsén betalált.

Mire idáig értünk a merengésben, a rendes játékidő letelt, de a ráadáspercekre

azért maradt még esemény: szabadrúgást lőhetett Messi (rövid időn belül a másodikat, ezúttal közelebbről), s Enyeama képtelen volt hárítani a 22 méterről a kapu bal oldalába csavart lövésnél. A Barcelona támadója beérte a góllövőlista élén eleddig egyedül vezető csapattársát, a brazil Neymart.

Neki ez nyilván öröm, mégis furcsa: ilyen támadókkal fölállva sem tud más argentin a kapuba találni. A másik meccsen is úgy alakultak a dolgok, hogy még véletlenül se jöjjön össze a sorsolásos döntés, a bosnyákok bekezdtek, hogy legalább szépen búcsúzzanak, folyamatosan náluk volt a labda, Dzeko többször veszélyeztetett, de a góljára a 23. percig várni kellett. Az irániak kontrára vállalkoztak, aztán ahogy elveszítették a labdát, a Manchester City támadója szép balos lövéssel küldte a gömböt a bal alsóba.

Vissza Porto Alegrébe! A második félidőben öt perc alatt jött össze az ütésváltás, most Musa villant előbb, majd Lavezzi szöglete után Rojo kotorta a kapuba (3-2). A bosnyákok megszerezték Salvadorban a második találatukat, így Nigéria a vereséggel is továbbjutásra állt. Jót focizgattak a felek, de gól nem született, ellenben egy csúnya sérülés igen: Babatunde csapattársa lövése nyomán kezét törte.

Az irániak első és egyetlen vb-találatát a csereként beállt Anzari Fard szerezte meg, de az európaiaknak erre is volt válasza. A vége 3-1, legalább a búcsú szépre sikeredett.