X_Foci VB 2014;bronzérem;Arjen Robben;holland válogatott;Louis van Gaal;brazil válogatott;

2014-07-14 07:54:00

Van Gaal: van holland bronzérem

A hollandoké lett a bronzérm, miután a brazil válogatott újfent fájdalmas vereségben részesült: az elődöntőben a németektől elszenvedett 7-1-et egy 0-3 követte!

Louis van Gaal holland szövetségi kapitány a bronzmeccsről előzetesen azt mondta, semmi értelme, le se kellene játszani, csak nyűg a csalódott csapatok számára.  Aztán ahogy a nyakába akasztották a harmadik helyért járó érmet, már úgy fogalmazott: roppant büszke együttesére. Sőt: "Soha nem volt még ilyen jó kerettel dolgom. Nem futballtudásilag, hanem emberileg" - tette hozzá a szakember.

Brazília-Hollandia 0-2 (0-2)

Bronzmérkőzés, Brazíliaváros, 68 034 néző. Jv.: Dzsamel Hajmudi (algériai).
Brazília: Julio César - Maicon, David Luiz, Thiago Silva, Maxwell - Paulinho, Luiz Gustavo (Fernandinho, 46.) - Ramires (Hulk, 72.), Oscar, Willian – Jo.
Hollandia: Cillessen (Vorm, 93.) - Kuyt, Vlaar, De Vrij, Martins Indi, Blind (Janmaat, 69.) - Wijnaldum, De Guzman, Clasie (Veltman, 90.) – Robben, Van Persie.
Gól: Van Persie (3. - 11-esből), Blind (17.), Wijnaldum (93.).
Sárga lap: Thiago Silva (2.), Fernandinho (53.), Oscar (68.), ill. Robben (8.), De Guzmán (36.).

A brazilok, persze, letargiába estek. Na, igen, 80 éve nem fordult velük elő olyan, mint most, jelesül, hogy két egymást követő tétmeccsen összesen 10 gólt kapjanak (1934: 1-3 a spanyolok, majd 4-8 a jugoszlávok ellen). Mindennek dacára Luiz Felipe Scolari most sem mondott semmi rosszat övéiről. Úgy vélte, törvényszerűen akadnak hibák, amikor egy csapat a 7-1-es veresége után már a második percben hátrányba kerül.

"De összeszedtük magunkat, akadtak helyzeteink. Az előző tornákhoz képest jó

képet festett magáról a selecao, s úgy vághat neki a következő vb-selejtezőnek, hogy negyedikként végzett. Ezek a játékosok nem érdemlik meg, hogy megbélyegezzék őket" - rögzítette a 65 éves tréner, aki azt is elárulta, nem mond le, majd a szövetség vezetése dönt a jövőjéről.

Mintegy önmagát méltatva megjegyezte, három tornán járt, egyszer világbajnok lett (2002-ben hazájával), majd 2006-ban (a portugálokkal) és most is a negyedik helyen végzett.

Hiába próbálta menteni a menthetőt, a brazilok totális csődöt mondtak. Meglepő volt, hogy hiába tért vissza Thiago Silva (a védelem vezére, a csapat kapitánya eltiltás miatt kihagyta a "német bombázást"), ő maga is a hozzájárult a gondokhoz. Már a második percben lerántotta Arjen Robbent, aki talán a büntetőterületen kívül kezdett elesni, az egyébként botrányos teljesítményt nyújtó algériai Dzsamel Hajmudi mégis 11-est ítélt.

A 17. minutumban pedig David Luiz fejelt gólpasszt Daley Blindnek, mintha az 1-7 egy hétre nem lett volna elegendő megaláztatás. Neymar távollétében a brazil támadószekció nem is létezett, a többi csapatrész jelenléte pedig a nevetséges hibák által mutatkozott csak meg.

Miközben Thiago Silváék megint a szurkolóik bocsánatáért esedeztek, Van Gaal megdicsérte a vendéglátókat. "Nagy hatást tettek ránk az itteniek, szerintem remek vb-t rendeztek, fennakadást sehol nem tapasztaltunk a szervezésben.

Nem sok időm marad ünnepelni, szerdán már új munkahelyemen, Manchesterben leszek" - mosolygott a hollandus, aki még azt a luxust is megengedhette magának, hogy a hajrában becserélje harmadik számú kapusát, aki egyedüliként eladdig nem lépett pályára a vb-n. Van Gaal elvégezte, amire szerződött.