Győri ETO;Rudolf Gergely;Göteborg;Horváth Ferenc;vezetőedző;

2014-07-25 07:55:00

Győri szépségtapasz

Igaza lett Horváth Ferenc vezetőedzőnek, hogy a becsületükért fognak küzdeni Göteborgban, de azt ő sem gondolhatta komolyan, hogy még nyernek is. Más kérdés, hogy a továbbjutás már Győrben eldőlt.

Göteborgi rohamokkal kezdődött a mérkőzés, különösen a Győrben is eredményes Vibe volt elemében, s noha helyzetekig eljutottak a hazaiak, gólt az első félidőben nem tudtak lőni. Vagy nem akartak. Végül is ők már megtették a magukét az Audi magyar fellegvárában.

A svéd közönség azonban - amely az első félórában a kisebb hazai helyzeteket is lelkesen megtapsolta - végre gólt szeretett volna látni. Ezzel szemben a második játékrészben a Győr kezdett veszélyesebben, Andrics két percen belül kétszer is veszélyeztetett, második lövésénél a svéd kapus, Sandberg nagyot védett.

Nagyobb izgalmakat azonban nem ez, hanem Kamber - nem az első - kemény belője keltett, még szerencse, hogy a lengyel játékvezető nem nyúlt a lap után. Egyelőre.

Mert pár perccel később már nem kegyelmez, s kiállítja - no nem Kambert, hanem - Rudolf Gergelyt, aki nagyon távolról, s teljesen feleslegesen csúszott rá Smedberg lábára. Egy perc múlva még váratlanabb jelenet következett: gólt lőtt a tíz emberrel fogyatkozott Győr. Andrics jó 20 méterről a kapu bal oldalába bombázott. (1-0). A hazai csapat mindent elkövetett az egyenlítésért, ami nem sikerült. Viszont ők jutottak az EL következő körébe.

Göteborg (svéd)–Győri ETO 0-1 (0-0)