Bioritmus;életmód;Hongkong;

2014-09-02 12:00:00

A szingli lányok országa

A kontinentális Kínában túl kevés, Hongkongban túl sok a nő. Az anyaországban ezer nőre jut 1.176 férfi és 2020-ig 24 millió férfi maradhat feleség nélkül. Hongkongban fordított a helyzet. 864 férfi válogathat ezer nő közül.

A Xinhua hírügynökség szerint ennek két oka van. A volt brit gyarmatra sok nő vándorol be a Fülöp-szigetekről, Indonéziából és Kína más részeiből. Itt találnak munkát sokan háztartási alkalmazottként. A legfrissebb értékelések szerint számuk 300 ezerre tehető. Ezen a számon belül nőtt azoknak a száma is, akik elmúltak már 25 évesek és nem mentek férjhez. Őket, még a hivatalos szervek is, a “ koros” jelzővel illetik. A szinglik aránya a magasabb fizetéssel és műveltséggel rendelkezők körében a legnagyobb. Míg a nyolcvanas években a férjhez menés átlagos korhatára 23,9 év volt, ma már 29,1 és az első gyermek az anya 31.3 éves korában születik.

A férj nélkül maradt nők számát Hongkongban az is emeli - és ez a második ok - hogy egyre több hongkongi férfi választ magának feleséget Kína más tájairól. Őket, ugyanis engedelmesebbeknek tartják, mint az igényesebb és válogatósabb hongkongi nőket. A helyzetből adódóan a hongkongi nők is kénytelenek a kontinens felé tekintgetni, de nem elégednek meg akárkivel. A célpontjuk a másodgenerációs gazdag ember.

A kontinentális Kínában élő férfiak számára is vonzóvá kezd válni a hongkongi nő, mert, mint kiderült, a volt brit gyarmaton élő nők túl függetlenek ahhoz,hogy alkalmazkodjanak az erényes és igyekvő feleség hagyományos kínai modelljéhez. Kínában is ismerik tehát azt a bölcsességet, mely szerint a „változatosság gyönyörködtet.”