Real Madrid;Iker Casillas;San Sebastian;Carlo Ancelotti;

2014-09-02 07:56:00

Királyi kudarc, Ancelotti nem érti

Carlo Ancelotti, a Real Madrid vezetőedzője jelentette ki a fenti mondatot, miután csapata San Sebastianban 4-2-es vereséget szenvedett, jóllehet a spanyol bajnokság 2. fordulójában rendezett vasárnap esti mérkőzésből alig telt el 10 perc, a fővárosiak máris 2-0-ra vezettek.

A baszkok a szünetig egyenlítettek, majd a fordulás után igazán már csak ők veszélyeztettek. Zurutuza duplázott, a végeredményt Vela állította be, aki, mielőtt a léc alá vágta a labdát a 75. minutumban, kézzel ért a labdához, ám ez mit sem von le a San Sebastianiak érdemeiből.

Messi megsérült
A Barcelona 1-0-ra nyert a Villarreal otthonában, a győztes találatot Lionel Messi készítette elő, ám a 27 éves argentin támadó csípőjében izomhúzódást szenvedett, emiatt kihagyni kénytelen a brazíliai vb-döntő visszavágóját, a Düsseldorfban esedékes Németország-Argentína barátságos mérkőzést.

"Két meccset kellene értékelnem, az egyik a 35. percig tartott, a másik onnantól a lefújásig. Nehéz megmagyarázni, mi történ? Az elején jól futballoztunk, nyomás alá helyeztük az ellenfelet, helyzeteket dolgoztunk ki, gólokat szereztünk. Aztán minden megváltozott. Elnézést kérünk a történtekért. Változtatni kell valamit, hogy hasonló ne történjen meg még egyszer" - nyilatkozott a lefújás után az olasz szakember.

Iker Casillas csapatkapitányként azt mondta, egy olyan kaliberű együttes, amilyen a Real, nem engedheti meg magának, hogy 2-0-s előnyét így elherdálja. "Szégyen, ami történt!" - tette hozzá. A két forduló elteltével már csak a Barcelona százszázalékos. A katalánok egyelőre gólt se kaptak. Folytatás a válogatott szünetet követően a jövő héten.

Az élmezőny: 1. Barcelona 6 pont, 2. Valencia 4 (4-1), 3. Celta Vigo 4 (4-2), 4. Granada és Sevilla 4 (3-2), 6. Atlético 4 (2-1).