Juan Carlos Pastor;Motor Zaporozsje;férfi kézilabda Bajnokok Ligája;Mol-Pick Szeged;Szergej Bebesko;

2014-09-30 07:54:00

Jóleső szegedi paprikás

Nagy meglepetésekkel és magyar sikerekkel rajtolt a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 2014/2015-ös szezonja. Juan Carlos Pastor csapata, a tavalyi EHF-győztes Mol-Pick Szeged izgalmas, fordulatos, paprikás hangulató mérkőzésen, az utolsó 12 percben négygólos hátrányt ledolgozva 27-26-ra győzte le vasárnap este a vendég ukrán Motor Zaporozsje csapatát. A Tisza-partiak spanyol vezetőedzője gratulált csapatának, de hangsúlyozta ez a teljesítmény kevés lesz, ha komoly célokat szeretnének elérni a BL-ben.

"A Zaporozsje kiváló teljesítményt nyújtott, de az első félidőben mi is jól játszottunk, ám a helyzeteink kimaradtak, Stochl pedig 11 védéssel zárta ezt a 30 percet - kezdte értékelését Juan Carlos Pastor a klub honlapján. - A folytatásban visszaestünk, nem tudtunk gólokat szerezni, majd ez a védelemre is rossz hatással volt, így jutott előnyhöz ellenfelünk.

Íme a Németh-keret

Németh András a magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitány kihirdette keretét az október 8-i, Románia elleni, debreceni felkészülési mérkőzésre, valamint a 10-12. között Szigetszentmiklóson rendezendő Provident Kupára, amely tornán Ausztria, Szlovákia és Csehország csapata lesz az ellenfél.

A keret
Kapusok: Bíró Blanka (Vác), Herr Orsolya (Győr), Kiss Éva (Fehérvár).
Jobbszélsők: Bognár-Bódi Bernadett (Győr), Kovacsicz Mónika (FTC), Orbán Adrienn (Győr).
Jobbátlövők: Planéta Szimonetta (Győr), Szekerczés Luca (Siófok), Tomori Zsuzsanna (FTC).
Irányítók: Görbicz Anita (Győr), Szucsánszki Zita (FTC), Tóth Gabriella (Mosonmagyaróvár).
Beállók: Horváth Bernadett (Fehérvár), Mayer Szabina (Fehérvár), Mészáros Rea (FTC), Szamoránsky Piroska (FTC).
Balátlövők: Bulath Anita (Dunaújváros), Klivinyi Kinga (Érd), Triscsuk Krisztina (Dunaújváros).
Balszélsők: Erdősi Ildikó (Siófok), Kovacsics Anikó (Győr), Schatzl Nadine (Érd).

Gratuláció jár a csapatnak, mert vissza tudtunk jönni a meccsbe, és a végén sikerült nyernünk a fáradó Motor ellen.

A két ponttal elégedettek lehetünk, ám azt is tudjuk, hogy ez a szint nem lesz elég, ha komolyabb célokat is szeretnénk elérni a sorozatban"- nyilatkozta a tréner.

Ilyés Ferenc a folytatásban is hasonló csatákat ígért.

"Nehéz mérkőzés volt, olyan, amilyenre számítottam. Aki azt mondta, hogy könnyű sikert kell aratnunk, az most láthatta, hogy a BL-ben nincs könnyű ellenfél, és a folytatásban is hasonló meccsekre van kilátás, akár hazai pályán, akár idegenben kell játszanunk. A két pontnak ezért nagyon kell örülni!"- mondta a balátlövő.

A vendégek vezetőedzője, Szergej Bebesko szerint a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna: "Ellentétes félidők voltak: az elsőben a hazaiak domináltak, a másodikban átvettük a kezdeményezést. 23-19-es vezetésnél elrontottunk egy támadást, majd emberhátrányba kerültünk, itt változott meg a meccs képe. A hajrában látszott, hogy a házigazdák alakulata tapasztaltabb játékosokból áll, ám érzésem szerint legalább megérdemeltünk volna."

A Szeged sikere egyébiránt azt jelentette, hogy mindkét magyar együttes - szombaton a Veszprém 37-32-re verte az orosz Csehovszkije Medvegyit - győzelemmel kezdett a legrangosabb európai kupasorozatban.  Mindez azért nagy szó, mert jókora meglepetések is születtek.

A tavalyi BL-győztes és ezüstérmes egyaránt vereséggel kezdett. A címvédő német Flensburg-Handewitt 14 (!) góllal kapott ki (35-21) a dán Kolding otthonában, míg a tavalyi Final Four döntőjében 30-28 alulmaradt THW Kiel, úgy szenvedett 27-25-ös vereséget a HC Zagreb vendégeként, hogy a félidőben még 13-9-re vezetett. A zágrábi közönség azonban addig űzte-hajtotta csapatát, míg diadalmaskodni tudott a jóval esélyesebb német gárda felett.

A PSG 27-22-es sikerében meghatározó szerepe volt a hat gólig jutó Mikkel Hansennek. A francia együttes a Metalurg Szkopje otthonában diadalmaskodott. A PSG magyar légiósa, Császár Gábor neve mellett gól nem, csak kiállítás szerepelt.