Ferencváros;Diósgyőr;Puskás akadémia;labdarúgó NB I;Tomiszlav Szivics;

2014-10-06 07:56:00

Videoton: hibátlan tízes

Ha csak a számokból indulunk ki, kifejezetten érdekfeszítő volt a labdarúgó NB I. 10. fordulója.

Harminchárom év után győzte le a Diósgyőr Miskolcon a Ferencvárost (2-1); a Videoton 10. győzelmét aratta, amint Pécsről is elhozta a három pontot (0-2); a Puskás Akadémia sorozatban harmadik hazai sikerét aratta, pénteken a Győrt múlta felül (2-1); a Paks elveszítette veretlenségét, ráadásul otthon, 3-2-re kapott ki a Kecskeméttől; s mindemellett az is figyelemre méltó, hogy a gyötrelmes időket megélő Debrecen a Honvéd ellen megkezdte a kikecmergéstől a gödörből, 4-0-ra verve a Honvédot.

A hétvége csúcsmeccse persze a Diósgyőr-Fradi volt, amely parádésan kezdődött, de botrányosan végződött: tíz perc alatt ütésváltás, két gól formájában, majd mivel a vendéglátók a szünet után negyed órával megszerzett vezetése a hajráig kitartott, a feszültség a kispadoknál vulgaritásba, sőt majdnem tettlegességbe csapott, Iványi játékvezető onnan állított ki egy-egy játékost.

Tomiszlav Szivics szerint a győzelem, ilyen hosszú idő után, önmagért beszél, Thomas Doll pedig azt fájlalta, hogy akcióikat rendre az utolsó pillanatokban rontották el.

Jóllehet, még csak 10 kör telt el, jelen pillanatban nehéz elképzelni, hogy ne a Videoton legyen a bajnok, egyúttal viszont talányos, mit keres a Dunaújváros az NB I-ben: az egyébként - legyünk megengedők: - nem kimondottan színvonalas bajnokság is túl erős az újoncnak. 10 próbálkozás után is sikertelen.

NB I., 10. forduló
Puskás Akadémia-Győr 2-1 (1-1)
Felcsút, 1 500 néző. Jv.: Solymosi.
Gól: Lencse (42), Tischler (70.), ill. Rudolf (19. - 11-esből).

Diósgyőr-Ferencváros 2-1 (1-1)
Miskolc, 10 000 néző. Jv.: Iványi.
Gól: Grumic (6.), Takács T. (60.), ill. Gera (9.).
Kiállítva: Rados (92., kispadon), ill. Bosnjak (92., kispadon).

Debrecen-Honvéd 4-0 (2-0)
Debrecen, 2 600 néző. Jv: Németh Á.
Gól: Tisza (15.), Sidibe (38.), Vadnai (46.), Varga J. (61.).

Paks-Kecskemét 2-3 (1-1)
Paks, 1 400 néző. Jv.: Szabó Zs.
Gól: Kovács G. (8.), Haraszti (90.), ill. Bebeto (4.), Botka (61.), Balázs Zs. (72.).

Pécs-Videoton 0-2 (0-2)
Pécs, 2 000 néző. Jv.: Vad II. Gól: Nikolics (37.), Causic (45.).

Újpest-Dunaújváros 3-0 (1-0)
Szusza-stadion, 2 700 néző. Jv.: Pintér.
Gól: Vasziljevics (37. - 11-esből), Simon K. (87.), Sztanisavljevics (90.).

MTK-Nyíregyháza 2-0 (1-0)
Bozsik Stadion, 500 néző. Jv.: Farkas
Gól: Torghelle (27.), Hidvégi (75.)