2014-10-20 07:53:00

A jó védekezés a kulcs

Nagyon jó azt leírni a kézilabda Bajnokok Ligájával kapcsolatban, hogy a főtábla csoportküzdelmeiben a magyar csapatok biztosan menetelnek a továbbjutás felé. A férfiaknál a Veszprém és a Szeged is nyert, míg a hölgyeknél a címvédő Győr győzelemmel mutatkozott be.

A továbbjutás szempontjából fontos mérkőzésen a második félidőben sziporkázó MOL-Pick Szeged 34-24-re legyőzte a vendég svájci Schaffhausent a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyedik fordulójában, így nemcsak őrzi második helyét a csoportban, hanem lépéselőnybe is került a vetélytársaival szemben. A találkozó hőse ezúttal Dean Bombac volt, aki 11 találatával a mezőny legjobbjának bizonyult.

"A legfontosabb az, hogy nyertünk, és persze az is lényeges, hogy ezt jó játékkal tettük meg. Remekül védekeztünk, és a kontráink is rendre sikeresek voltak. Rengetegen voltak a lelátón, remek érzés, hogy ennyien szeretnek minket, és persze a kézilabdát is Szegeden" - jelentette ki a szegediek irányítója.

Juan Carlos Pastor, a Szeged vezetőedzője szerint csapata elég gyenge első félidőt produkált, ám a végére a védekezésük összeállt, ami a siker kulcsa volt. "Az első félidő kevésbé volt jó, szenvedtünk a pályán, még akkor is, bár ezt a tízgólos különbség nem adja vissza.

A jó védekezés volt a kulcs, ebből jöttek a kontrák, amelyekkel a második játékrészben, különösen az utolsó tíz percben eldöntöttük a meccset. Jó csapat a Schaffhausen, értékes a sikerünk" - értékelt a klub honlapján a Szeged spanyol mestere. Szintén győztes sereg vezéreként térhetett haza honfitársa, a Veszprémet a szlovén Celje otthonában sikerre vezető Carlos Ortega.

Ahogy azt már korábban megszokhattuk, szinte hazai légkörben játszhatott a bakonyi alakulat, hiszen több mint ezer magyar szurkoló kísérte el a csapatot, és nem árulunk el nagy titkot, bőven túlkiabálták a mintegy4600 hazai drukkert a Zlatorog Arénában.

El is kélt a bíztatás a veszprémieknek, ugyanis a nagy László és Lékai Máté nélkül felálló gárda elsősorban Mikler remek védéseinek köszönhetően - 13 labdát fogott a kapus - végül 24-21-re verte a jól játszó celjeieket. "Először is gratulálok a Celjének. Jól, gyorsan és keményen játszottak. Tudtuk, hogy ez vár ránk, számítottunk arra, hogy nehéz meccsünk lesz.

Védekezésben sikerült jól visszazárnunk, a hatosfalunk pedig végig nagyon erős volt. Ez volt a kulcsa a győzelmünknek" olvasható a veszprémiek hivatalos honlapján Antonio Carlos Ortega értékelése.

A harmadik BL-csapatunk, a hölgyek között kétszeres címvédő Győri Audi ETO spanyol edzője Ambros Martin sem maradt győztes debütálás nélkül. Ugyanis csapata hazai pályán simán verte a horvát bajnok NK Lokomotíva Zagreb gárdáját (x-x), így elkezdte a zsinórban harmadik BL-trófea felé a menetelését.

Eredmények
Férfi Bajnokok Ligája
C csoport
Celje (szlovén) - MKB-MVM Veszprém 21-24
Montpellier (francia)-Vardar Szkopje (macedón) 34-34
Rhein-Neckar Löwen (német)-Csehovszkije Medvegyi (orosz)lapzártánk után ért véget
Az állás: 1. Veszprém 8 pont, 2. Vardar 6, 3. Löwen 2 (84-79), 4. Celje 2 (111-116), 5. Montpellier 2 (88-94), 6. Csehov 0.