2014-10-20 07:54:00

Rossi ismét a király

Nagyon úgy tűnik, a 35 éves Valentino Rossi még most is képes lehet arra, hogy akár világbajnok legyen.

Tizedszer. Persze nem idén, hiszen a MotoGP 2014-es vb-címét már megnyerte Marc Marquez, ám a Yamaha kilencszeres világbajnoka a gyorsaságimotoros-világbajnokság Ausztrál Nagydíján a Doctor nyert, így nagy lépést tett az összetett második helyének megszerzése felé.

Motoros sikerek
A magyar gyorsasági motorsport versenyzőknek sem kell az elmúlt hétvége eredményeit szégyellniük. Kis Viktória (H-Moto Team) remekül zárta a Losail Ázsia Bajnokság 2014/2015-ös idényének első futamait: mind a kétszer második lett Katarban. Gyutai Adrián viszont a világ egyik legerősebb bajnokságában remekelt: a 11. helyen végzett az olasz bajnokság National Trophy 600 utolsó bajnoki futamán Mugellóban a 39 fős mezőnyben.

Ám ha ilyen motivációval veti harcba magát jövőre, bizony akár tizedszer is megkoronázhatják. Rossinak egyébként ez volt a 250. futama és a 82. sikere a királykategóriában. A második Jorge Lorenzo (Yamaha), míg a harmadik Bradley Smith lett.

Moto2-ben az idei harmadik sikerét arató, Maverick Vinales (Kalex) győzött, míg a legkisebb géposztályt a vb-pontversenyben második helyen álló, KTM-es Jack Miller nyerte, ezzel húsz pontra csökkentette hátrányát Alex Márquezzel szemben.