Az ellenzéki Japán Demokrata Párt (DJP) még nem tért magához a 2012-es vereségből. Noha 62-ről 73-ra növelték képviselői helyeik számát, messze elmaradtak a megcélzott 100 mandátumtól.
A DJP vezetője, Kaieda Banri személyesen is elbukott, nem tudta megőrizni egyéni választókerületi mandátumát. Kaieda, aki a 2012-es kudarc után vette át a párt vezetését, elismerte, hogy még nem tudták visszanyerni a választók bizalmát, s jelezte, benyújtja lemondását. Erősödött ugyanakkor a Japán Kommunista Párt, 8-ról 21-re növelték képviselői helyeik számát. 1996 óta először egyéni választókerületben is sikerült győzniük.
A Japán Megújulás Pártja 42 helyett 41 mandátumot kapott, a Jövő Generációk Pártja viszont 20 helyből csak kettőt tudott megőrizni.
A második világháború óta legalacsonyabb, 52,66 százalékos volt a választási részvétel. Japánban a voksolás előtt hó esett, ez is hozzájárult, hogy a legutóbbinál kevesebben mentek el szavazni, noha már a két évvel ezelőtti 59 százalékos részvétel is negatív rekord volt.
Korántsem bíznak egyöntetűen az üzleti körök Abe gazdasági gyógymódjának sikerességében. A Nikkei 225 index 1,6 százalékos eséssel reagált a konzervatív kormányfő győzelmének hírére. A japán jegybank legutóbbi negyedéves Tankan-felmérése szerint bizonytalan az üzleti hangulat. Míg a legnagyobb japán cégeknek nyereséget hozott a gyenge jen, a kisebb vállalatokat érzékenyen érintették a magas importköltségek.
Barack Obama amerikai elnök gratulált Abe győzelméhez, hangsúlyozva, az Egyesült Államok és Japán szövetsége a béke és jólét sarokköve az ázsiai-csendes-óceáni térségben. Obama köszönetet mondott a japán részvételért a Fülöp-szigeteki tájfun utáni mentésben, az Ebola elleni harcban, az Iszlám Állam elleni nemzetközi fellépésben. Gratulált Donald Tusk, az Európai Tanács új elnöke is a japán kormányfőnek.