2014-12-22 06:54:00

Kiesőhelyen az „idióták”

Szegény Mainz! Amikor a csapat már kezdte elhinni, legyőzheti a Bayern Münchent, a 90. percben jött Robben, és megszerezte a bajorok győztes találatát, ezzel a Bayern 2-1-re nyert, s sorozatban kilencedik győzelmét aratta. A gólszerző szerint különösen jó érzés ilyen góllal nyerni, de megjegyezte, azért kicsit sajnálja a mainziakat.

A Bayern egy sor sztárját pihentette a Codace Arenában. Az is szenzációval ér fel, hogy Neuer gólt kapott. Már szinte el is szokott attól, milyen érzés a hálóból kihalászni a labdát, mivel eddig mindössze négyszer tudták bevenni a kapuját. Mindenesetre az azért látszott, hogy a Bayern már nagyon várja a téli szünetet.

Pep Guardiola nem tagadta meg magát a találkozó utáni sajtótájékoztatóján: „Azt kívánom magunknak az új évre, hogy jobban játsszunk. Mindig van lehetőség a javulásra” – mondta. Nagyon súlyos helyzetbe sodródott a Dortmund, miután Jürgen Klopp együttese 2-1-re kikapott a szintén a kiesés ellen küzdő Werder Brementől. A Werder gyors kontrákra építő játéka nemigen feküdt a BVB-nek, ráadásul öngóllal szerzett vezetést a Bremen.

A győztes találatot az U19-es Európa-bajnok Davie Selke érte el a hazaiak számára, aki sorban harmadik bajnokiján is betalált. A Borussia erejéből csak a szépítésre telt, így a Dortmund a 17. helyre süllyedt. Klopp a találkozó után elismerte: minden ellenük megfogalmazott bírálat teljesen jogos, csapatát idióták gyülekezetének minősítette. Az egyedüli pozitív hír számukra, hogy 2014-ben nem kell több mérkőzésen pályára lépniük – mondta…

Német bajnokság, 17. forduló. Augsburg-Mönchengladbach 2-1, Leverkusen-Frankfurt 1-1, Schalke 04-Hamburger SV 0-0, VfB Stuttgart-Paderborn 0-0, Werder Bremen-Borussia Dortmund 2-1, Wolfsburg-1. FC Köln 2-1, Hertha BSC-Hoffenheim 0-5, Freiburg-Hannover 2-2
Az élcsoport. 1. Bayern 45, 2. Wolfsburg 34, 3. Leverkusen 28.