tenisz;Australian Open;Venus Williams;Nick Kyrgios;Madison Keys;

2015-01-29 06:59:00

Keys, a legújabb hullám

Úgy tűnik, nemcsak a férfiak között tűnik fel az idei Australian Open-en egy-egy nagyon tehetséges teniszező, hanem a hölgyeknél is. Ám amíg az uraknál a 19 éves Nick Kyrgios számára a negyeddöntő a végállomást jelentette, addig a nőknél a szintén 19 éves Madison Keys példaképét, Venus Williamset legyőzve egyrészt már elődöntős, másrészt sikerével megakadályozta a Williams-testvérek egymás elleni csatáját.

Amíg az egyik felső ági női negyeddöntő igencsak egyoldalúra sikeredett – a bombaformában teniszező világelső amerikai Serena Williams hatvanöt perc alatt 6:2, 6:2-re megverte a tavalyi finalista szlovák Dominika Cibulkovát – addig a másik meccsen mindent, vagy talán annál is többet kapott a közönség a pénzéért.

Eredmények
Női egyes, negyeddöntő:
S. Williams (amerikai, 1.)–Cibulková (szlovák, 11.) 6:2, 6:2, Keys (amerikai)–V. Williams (amerikai, 18.) 6:3, 4:6, 6:4.
Az elődöntő párosítása:
S. Williams (amerikai, 1.)–Keys (amerikai), Makarova (orosz, 10.)–Sarapova (orosz, 2.).
Férfi egyes, negyeddöntő:
Djokovics (szerb, 1.)–Raonic (kanadai, 8.) 7:6, 6:4, 6:2, Wawrinka (svájci, 4.)–Nisikori (japán, 5.) 6:3, 6:4, 7:6
Djokovics (szerb, 1.)–Wawrinka (svájci, 4.), Berdych (cseh, 7.)–Murray (brit, 6.).

A generációk csatájaként bevezetett találkozón a sokadik virágzását élő, 34 éves Venus Williams csapott össze az amerikai újhullám egyik legjobbjával, a 19 esztendős Madison Keys-szel. Utóbbi egy nagy győzelmet már aratott Melbourne-ben, amikor két fordulóval ezelőtt simán megverte a kétszeres wimbledoni bajnokot, a cseh Petra Kvitovát.

Az ötszörös wimbledoni győztes Venus ellen egészen parádés teniszt mutatott be a világranglista 35. helyén álló Keys, aki az első szettben 2:3 után sorozatban négy játékot nyert meg, a másodikban felállt 1:4-ről, dupla brékhátrányból – igaz, ezt még megnyerte Venus –, ám a döntő játszmában hiába vezetett végig a 34 esztendős amerikai, honfitársa mindig egyenlített, majd 5:4 után elvette Venus adogatását.

Keys ütött 6 ászt és 34 nyerőt, hétszer is el tudta venni ellenfele adogatását, és a

legerősebb szervája 196 km/h-s sebességgel érte el Venus térfelét. Akkor sem jött zavarba, ha a hálónál kellett pontot ütnie, ugyanis a röptéinek 67 százaléka neki kedvezett.

"Nem tudom elmondani, mit is éreztem akkor, amikor beütöttem a győztes pontot, ugyanis éppen Venus volt az, aki miatt elkezdtem teniszezni, mindig ő volt a példaképem. Ez elképesztő, el sem hiszem, hogy győztem, és elődöntős vagyok. Élvezem ezt a pillanatokat, de természetesen mindent megteszek majd Serena ellen is” – fogalmazott Keys, akire igencsak büszke lehet edzője, a 2000-ben Australian Opent is nyert Lindsay Davenport.

Az ötszörös Australian Open-győztes Serena számára így testvérháború helyett bosszúhadjárat következhet. Majd kiderül, hogy az újabb generációk csatájában ki lesz a jobb…

Álomelődöntő a férfiaknál

A férfiaknál viszont annyira bejött a papírforma, hogy a szakemberek mindegyike sokkal szorosabb negyeddöntőket várt a felső ágon (is).

A címvédő Stanislas Wawrinka űrteniszt bemutatva sima három szettben verte a japán Kei Nisikorit, és ezzel visszavágott a 2014-es US Open negyeddöntőjében elszenvedett vereségért.

A svájci játékos 46 nyerőt ütött, ha kellett, bevágott néhány 220 km/h-s adogatást, és az egykezes fonákjára szinte jelzőket sem találni.De szüksége is lesz erre a formára, hiszen a korábbi négyszeres bajnok, világelső Novak Djokovics sem panaszkodhat a játékára.

A szerb a másik negyeddöntőben nagyon stabilan teniszezve, sima három szettben legyőzte a kanadai Milos Raonicot, ráadásul kifejezetten eredményes volt a második szervája mögött, amikor a pontok 89 százalékát nyerte meg.A tegnapi teljesítményüket látva, megjósolhatatlan, hogy Wawrinka vagy Djokovics juthat a vasárnapi fináléba.