Chelsea;FC Barcelona;Málaga;Dani Alves;Luis Enrique;

2015-02-23 07:00:00

Leégett a Barca

Mind a spanyol, mind pedig az angol bajnokságban voltak olyan nagycsapatok, akik képtelenek voltak valóra váltani esélyeiket. A Málaga óriási meglepetésre 1-0-ra nyert az FC Barcelona otthonában a Primera División 24. fordulójában.

A katalán sztárcsapat ezt megelőzően sorozatban tizenegy tétmérkőzést nyert meg, ezúttal azonban semmi sem sikerült Luis Enrique együttesének. A találkozót Juanmi hetedik percben szerzett gólja döntötte el, a támadó Dani Alves rossz hazaadását váltotta gólra.

A címvédő Atlético Madrid sima, 3-0-ás győzelmet aratott a vendég Almería együttese felett, míg a Real lapzártánk után lépett pályára az Elche otthonában. A negyedik helyért folyó küzdelemben a sorozatban harmadik győzelmét arató Valencia lépéselőnybe került a Real Sociedad otthonában 4-3-ra veszítő Sevillával szemben.

A Premier League 26. fordulójának szombati játéknapján a listavezető Chelsea hatalmas meglepetésre csak döntetlent játszott Burnley ellen hazai pályán (1-1), míg a Manchester United vereséget szenvedett a a Swansea City otthonában. A walesiek ebben a szezonban másodszor is - akárcsak a nyitófordulóban, az Old Traffordon - 2-1-re legyőzték a Vörös Ördögöket, akik le is csúsztak a dobogóról.

A forduló nyertese a Manchester City és az Arsenal volt: előbbi 5-0-ra verte a Newcastle Unitedet, míg utóbbi 2-1-es győzelmet aratott a Crystal Palace otthonában. A City ezzel öt pontra csökkentette a hátrányát a Chelsea-vel szemben, a londoniak viszont feljöttek a harmadik helyre.