Chelsea;Jose Mourinho;Werder Bremen;Német Kupa;

2015-03-06 06:54:00

Békésen alhatott José Mourinho

Nem változott az élmezőny a Premier League 28. fordulója után sem, miután a tabella első nyolc helyén álló együttes mindegyike nyerni tudott. A Chelsea ugyan egy mérkőzéssel kevesebbet játszott, de így is öt ponttal előzi meg a második helyen álló Manchester Cityt. A Chelsea játékáról sokat elmond, hogy a szurkolók a kapust, Courtois-t választották a meccs legjobbjának.

Anglia

Azt egyébként nem tudjuk, tegnap hánykor ébredt fel José Mourinho, de a találkozó után azt mondta, délig alszik, miután „harcosai nagyszerű győzelmet arattak”. Kórházba kellett szállítani Bafetimbi Gomist, a Swansea City francia labdarúgóját, miután összeesett a pályán a Tottenham elleni 3-2-re elvesztett bajnoki mérkőzésen.

Érdekesebb eredmények: ManCity-Leicester 2-0, QPR-Arsenal 1-2, West Ham-Chelsea 0-1, Liverpool-Burnley 2-0. Az élcsoport. 1. Chelsea 63, 2. M. City 58, 3. Arsenal 54.

Németország

Mintha rémálomba csöppent volna a Werder Bremen a német kupa nyolcaddöntőjében. A harmadosztály listavezetője, a Bielefeld ugyanis 1-0-s félidő után magabiztos, 3-1-es győzelmet aratott a hatszoros kupagyőztes zöldek ellen.

DFB-Kupa, nyolcaddöntő, érdekesebb eredmények: RB Leipzig-Wolfsburg 0-2, Bayern München-Braunschweig 2-0, Offenbach-Mönchengladbach 0-2.

Spanyolország

Nem jött össze a barcelonai házidöntő a spanyol Király-kupában, mivel bár a Barcelona az elődöntő visszavágóján a hazai 3-1-es diadal után idegenben is ugyanilyen arányban verte a Villarealt, az Espanyol az idegenbeli 1-1-es döntetlent követően hazai környezetben 2-0-s vereséget szenvedett az Athletic Bilbaótól.