Ferencváros;labdarúgás;Újpest;Groupama Aréna;

2015-04-13 08:00:00

Zöld siker a derbin

A Ferencváros labdarúgócsapata 2-0-ra legyőzte az Újpest csapatát a 216. csúcsrangadón az NB I 23. fordulójában, a Groupama Arénában. A zöld-fehérek, így feljöttek a tabella második helyére, és közelebb kerültek ahhoz, hogy 10 év után ismét a dobogó második fokán zárják a hazai első osztályt.

Nagy lehetőség előtt állt a Ferencváros labdarúgócsapata az Újpest elleni csúcsrangadó előtt az NB I 23. fordulójában. A második helyezett MTK ugyanis szombaton 0-0-s döntetlent játszott a Dunaújvárossal. A fővárosi kék-fehérek egyébként több mint egy év után végeztek újra döntetlenre. Legutóbb 2014. március 1-én kellett „osztozkodniuk” a pontokon, azóta 34 bajnokit játszottak. A zöld-fehérek előtt adott volt a lehetőség, hogy feljöjjenek a tabella második helyére.

Ehhez egy győzelemre volt szükségük. A szurkolókon nem múlhatott a győzelem, ugyanis a Groupama Aréna zsúfolásig megtelt. A lelátót ellepték a lila majmokat ábrázoló plüssfigurák, lufik, jelmezek és felharsant a „Hajrá Fradi” is. A vendégek sem hagyták magukat, és rögtön válaszoltak a zöld-fehér szimpatizánsoknak. Sokan azt gondolták, az ultrák távolmaradása miatt talán elmarad a szurkolás, az igazán nagy hangulat, ám ez nem így történt.

A stadionon kívül körülbelül háromezer ember gyűlt össze, hogy buzdítsa a Ferencvárost, és tüntessen a vénaszkenner ellen. A találkozó előtt egyébként meglehetősen békésnek volt mondható a demonstráció: egy-két hanggránát harsant csak föl. Újpesten sem történtek zavargások, 2-3 ezer ember óriáskivetítőn buzdította csapatát.

A mérkőzést a hazai gárda kezdte jobban, és már az első percben helyzetbe került Böde Dániel, ám Litauszki Róbert lábán megpattant a labda, és mellé ment. A Ferencváros dominált, az Újpest először a 13. percben jutott el Dibusz Dénes kapujáig, ám ezt helyzetnek finoman szólva sem lehetett nevezni. Az első félidő felére kiegyenlített lett a játék, egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni. Az első 45 perc vége meglehetősen laposra sikeredett, szólt is a „Harcoljatok, harcoljatok” rigmus. A csapatok gól nélküli döntetlennel vonulhattak a szünetre.

A második játékrészt ugyanúgy jól kezdte a Ferencváros, mint az elsőt, és a 47. percben majdnem összejött a vezetés, Böde fejesét Balajcza szépen védte. Hat perccel később két újabb óriási helyzet adódott a zöld-fehérek előtt, ám Lamah előbb a kapusba lőtte a labdát, majd a szöglet után tisztázni tudott az Újpest. A 61. percben aztán felhördült a stadion: Lamah szólója után Balajcza védett ugyan, de a kipattanó labdát Hajnal Tamás juttatta a hálóba, s szerezte meg a vezetést az FTC-nek (1-0). A Groupama Arénán kívül sem maradtak némák a torkok.

A gól láttán azért a pirotechnika sem maradhatott el, de még mindig békésnek volt nevezhető a demonstráció. A 70. percben egy kontratámadásból megindultak a zöld-fehérek, Böde Dánielt Suljic buktatta, Solymosi játékvezető pedig kiállította. A szabadrúgást Varga Roland értékesítette, így már 2-0 volt a Fradi előnye. Az Újpest pedig 10 emberre fogyatkozott. Több találat már nem született a mérkőzésen, így a zöld-fehérek feljöttek a tabella második helyére, és közelebb kerültek ahhoz, hogy 10 év után ismét ezüstérmet szerezzenek a hazai első osztályban.

Ők mondták

Thomas Doll (az FTC edzője): „Kiváló volt a közönség, a fiúk mindent beleadtak, s úgy érzem, megérdemelten nyertek. Rendkívül fontos volt a második gól. Remekül védett Dibusz, nem véletlenül válogatott játékos. Teljesítményének értékét emeli, hogy egész héten nem tudott a többiekkel együtt edzeni.”

Nebojsa Vignjevics (az Újpest edzője): „Az első félidőben eldőlt a meccs, mert túlságosan magunkra húztuk az ellenfelet. A bekapott gól után még inkább lelassultunk.”

Hajnal Tamás (FTC, az első gól szerzője): „Csodálatos volt a hangulat. Úgy érzem, remek közösségbe csöppentem.”

NB I, 23. forduló
Péntek:
Kecskemét-Debrecen 1-2 (1-1)
Kecskemét, 2700 néző. Jv.: Erdős
Gól: Kitl (15.), illetve Bódi (23.), Jovanovic (63.)
Győr, 2000 néző. Jv.: Berke
Gól: Lipták (62.), Mayer (78.), illetve Lang (3., öngól), Fodor (31.), Pekár (94.)
Vasárnap:Ferencváros-Újpest 2-0 (0-0)
Groupama Aréna, 21217 néző, Jv.: Solymosi
Gól: Hajnal (61), Varga R. (71)
Kiállítva: Suljic (70.)
Videoton-Haladás 7- 0 (1- 0)
Székesfehérvár, 1500 néző, Jv.: Farkas
Gól:  Nikolics (23.), Feczesin (52., 62.), Trebotic (69., 73.), Oliveira (86.), Fehér (öngól - 88.)Kiállítva: Martínez (37.)