Fotó;Baku;Európa Játékok;

2015-06-15 21:39:00

Aranyhétfő Bakuban - Fotók!

A kajak-kenu pályákon két arany- és egy bronzérmet szerzett a magyar csapat a bakui Európa játékokon. A birkózószőnyegen Sastin Marianna aranyozta be a napot.

Ma tartották a kajak-kenusok számára az első döntőket és az öt fináléból kettőt is a magyar egységek nyertek meg. Az alaphangot az olimpiai bajnok Vajda Attila bronzérme adta meg C-1 1000 méteren, majd nem sokkal később női kajak négyesünk számára adatott meg a történelmi pillanat, vagyis az első magyar arany megszerzése az Európa Játékok történetében. A Szabó Gabriella, Vad Ninetta, Kozák Danuta, Kárász Anna összeállítású világbajnok egység rajt-cél győzelmet aratott és magabiztosan verte meg az ősi rivális Németországot fél hajóval.

Kökény Roland sérülése miatt az utolsó pillanatban beugró, de a hazai vizeken már vb-válogatót nyerő Kammerer Zoltán és Szalai Tamás párosa indulhatott K-2 1000 méteren. A kettős rangidőse, Kammerer a versenyek előtt úgy fogalmazott, hogy az éremmel elégedett lenne. Szerencsére a medáliákból nekik is a legfényesebb jutott, miután kiváló futammal fél hajónyit vertek a világ- és Európa-bajnok Max Rendschmidt, Marcus Gross duóra.