tenisz;Novak Djokovic;wimbledoni teniszbajnokság;

2015-07-04 08:00:00

Menetel a címvédő

Biztosan, 3-0 arányban nyert a címvédő Novak Djokovic a wimbledoni teniszbajnokság harmadik körében az ausztrál Bernard Tomic ellen. A szerb világelső mindhárom szettet 6:3-ra nyerte meg, ezzel bejutott a nyolcaddöntőbe, ahol a 14. helyen kiemelt dél-afrikai Kevin Anderson lesz az ellenfele.

Meglepetésre a hetedikként rangsorolt kanadai Milos Raonic kikapott a 26. helyen kiemelt ausztrál Nick Kyrgiostól a harmadik fordulóban. Kyrgios a pénteki mérkőzés nyitószakaszában, 6:5-ös hátránynál adogathatott a szettben maradásért, azonban egy játék alatt három kettőshibát ütött, és elvesztette a játszmát. A további három szettet azonban megnyerte, így 2 óra 42 perc játék után legyőzte kanadai ellenfelét.

A nőknél a 22. helyen kiemelt ausztrál Samantha Stosur búcsúzott az egyéni küzdelmektől, miután két sima játszmában kikapott az amerikai Coco Vandeweghétől. Továbbjutott viszont a negyedik helyen kiemelt orosz teniszező, Marija Sarapova: a román Begut győzte le 2-0-ra.